Jubiliejaus proga išleido knygą „Kelio žmonės II"

Kelininkų bendruomenė bei linksmos istorijos

Jubiliejaus proga išleido knygą „Kelio žmonės II"

Standartinė Kelio žmonės » Ant Bir 21, 2016 12:57 pm

„Panevėžio keliai“ jubiliejaus proga išleido knygą „Kelio žmonės II“
2016 06 21

Viena didžiausių Baltijos šalyse lietuviško kapitalo kelių ir geležinkelių statybos bendrovė „Panevėžio keliai“ nuosekliai keičia švenčių tradicijas. Šį kartą bendrovė veiklos 50–ies metų sukakčiai paminėti išleido knygos „Kelio žmonės“ antrąją dalį. Ši knyga – apie ryškų ir mažiau matomą kelio kūrėją, savo išradimais ir kasdieniu darbu suteikiantį patogesnį gyvenimą. Pirmoji knygos dalis išleista 2008–iais.

„Pirmiausia – sveikinimai Tau, Kelio Žmogau, „Panevėžio kelių“ įmonių grupės jubiliejaus proga. Ačiū, kad jau penkiasdešimt metų dirbame kartu. Kelias yra vertybė, mūsų bendrai sukurtas gėris. Jis tarnauja valstybei, jos žmogui. Ačiū visiems, kurie tarnauja keliui“, – sakė AB „Panevėžio keliai“ generalinis direktorius Virmantas Puidokas. – Ir toliau turime būti stipri, nuolat besimokanti, tobulėjanti bendruomenė, išlaikanti savo nacionalinį savitumą“.

Skaitytojų rankose – svarus, 1134 puslapių AB „Panevėžio keliai“ ir kelio žmonių istorijos tęsinys. Knyga, kurioje mėginta perteikti svarbiausius 2008–2015 metų laikotarpio kelininkų bendruomenei ir „Panevėžio kelių“ įmonėms reikšmingus įvykius.

„Esu dėkingas, kad Jūs, Lietuvos Respublikos Vyriausybės vadovai, atkurtosios nepriklausomos Lietuvos Respublikos susisiekimo ministrai, mūsų užsakovai ir partneriai, kolegos kelininkai, veteranai, įmonių darbuotojai, šios knygos puslapiuose sutikote pasidalyti savo prisiminimais ir įžvalgomis. Ačiū Jums, Kelio Žmonės“, – malonaus skaitymo ir nuotaikingo pasivaikščiojimo kelio žmonių takais linkėjo bendrovės vadovas.

50-ąsias veiklos metines „Panevėžio kelių“ bendrovės žmonės mini nestandartiškai ir kitose srityse. Artėjant jubiliejiniams metams darbuotojai priėmė sprendimą pakeisti tradicijas. Šventines lėšas ne pravalgyti, o jomis pasidalinti. Padėti tiems, kurie patys sau padėti negali. Taip „Panevėžio kelių“ ir jos įmonių darbuotojų sprendimu dviem organizacijoms – „Maisto bankui“ ir „Bėdų turgui“ – buvo įteikti paramos čekiai. Bendrovės skyrė 15 tūkst. eurų paramą.

„Panevėžio kelių“ bendrovių darbuotojams ir jų artimiesiems skirta šventė, vykusi 2015 m. kovo 21 dieną „Cido“ arenoje Panevėžyje, subūrė bemaž penkis tūkstančius kelininkų ir jų šeimų narių. Pirmą kartą bendrovės švenčių istorijoje scenoje žiūrovams šoko ir dainavo jų kolegos – įmonių darbuotojai. Į šį didžiulį socialinį projektą įsilieję žinomi atlikėjai negailėjo nei jėgų, nei laiko, kad „Panevėžio kelių“ įmonių darbuotojai atrodytų kaip tikri scenos profesionalai.

Naujasis leidinys – viena iš priemonių sukakčiai paminėti. Sklaidant naujosios „Kelio žmonės II“ knygos puslapius formuojasi išvada, kad „Kelio žmogaus“ sąvoka jau prigijo bendrinėje mūsų kalboje. Dažnas knygos herojus save išdidžiai pristato kaip kelio žmogų. Tai fizinės ar emocinės priklausomybės socialinei grupei, kuri kuria ir stato kelius, išraiška. Tai – prisipažinimas, kad esame kelio šeima. Tokiems procesam išsivystyti reikia laiko.

„Kaip teigiama kai kuriuose rašytiniuose šaltiniuse, senosios civilizacijos turėjo tradiciją didingiausius statinius sukūrusius architektus, inžinierius, jiems baigus darbą, palaidoti po statinio pamatais arba nagingam meistrui nukirsti rankas. Kad kūrėjai ko nors panašaus nesukurtų kitiems valdovams. Gerai, kad tradicijos keičiasi. Turime galimybę padėkoti savo kūrėjams labiau civilizuotai. Šiuo atveju – įteikdami knygą apie jų gyvenimą“, – sakė kūrybinės grupės vadovė, AB „Panevėžio keliai“ atstovė ryšiams su visuomene Rasa Čepienė.

Kad kelio žmonių pasakojama istorija neprailgtų, skaitytoją naujoje kelionėje lydi jau gerai pažįstatymi personažai Kelio moteris Stefutė ir Kelių ekspertas. Taip pat skaitytojas susipažins su patyrusiu Kelių inžinieriumi gamybininku. Su jaunatvišku maksimalizmu jaunimo poziciją šioje istorijoje gina Jaunasis kelininkas.

Nuotaikingas AB „Panevėžio keliai“ ir kelio žmonių istorijos tęsinys išleistas 2500 egzempliorių tiražu, jame surinkta šimtai unikalių interviu, kelio žmonių papasakotų istorijų. Kompanijos darbuotojams ir kitiems knygos herojams leidinys jau įteiktas, o norintiems su juo susipažinti ar įsigyti, reikėtų kreiptis į „Panevėžio kelių“ bendrovės administratorę Ugnę tel. 8 45 508646 arba el. paštu info@paneveziokeliai.lt.

Tarp artimiausių numatomų nestandartinių „Panevėžio kelių“ jubiliejaus paminėjimo priemonių – unikalių pašto ženklų, įamžinsiančių bendrovės darbuotojus, įnešusius išskirtinį indėlį į lietuviškų kelių statybos tradicijų puoselėjimą ir technologinę pažangą, leidyba.

Gintaro Lukoševičiaus ir „Panevėžio kelių“ darbuotojų archyvo nuotr.
Prikabinti failai
knygos pristatymas (2)_.jpg
Svarus 1134 puslapių AB „Panevėžio keliai“ ir kelio žmonių istorijos tęsinys išleistas 2500 egzempliorių tiražu.
knygos pristatymas (2)_.jpg (54.8 KiB) Peržiūrėta 885 kartus(ų)
PKB_Resize_156_ maza.jpg
. „Ačiū visiems, kurie tarnauja keliui“, – sako AB „Panevėžio keliai“ generalinis direktorius Virmantas Puidokas. Nuotraukoje dešinėje –ilgametis Lietuvos radijo apžvalgininkas ir kelio žmonių viešas balsas Juozas Šalkauskas.
PKB_Resize_156_ maza.jpg (66.58 KiB) Peržiūrėta 885 kartus(ų)
KSV-5 kieme darbuotojai_forumui.jpg
KSV–5 teritorijoje. Iš kairės: Romas Sabas, Antanas Algimantas Masiokas. Iš dešinės: Juozas Velutis, Vilius Matiliūnas ir Zenonas Dilys.
KSV-5 kieme darbuotojai_forumui.jpg (42.2 KiB) Peržiūrėta 885 kartus(ų)
asfaltavimo darbai, Subačiaus moterų asfaltuotojų brigada, 1965 metai_forumui.jpg
Vykdomi asfaltavimo darbai Panevėžio rajone. Dirba moterų asfaltuotojų brigada. 1965 metai. Nuotrauka iš KSV–5 mechaniko ir racionalizatoriaus Romo Sabo archyvo.
asfaltavimo darbai, Subačiaus moterų asfaltuotojų brigada, 1965 metai_forumui.jpg (43.81 KiB) Peržiūrėta 886 kartus(ų)
Kelio žmonės
Site Admin
 
Pranešimai: 1406
Užsiregistravo: Pir Lap 19, 2012 5:59 pm

Grįžti į Bendruomenė

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron