Kelininkams veteranams įdomu stebėti, kaip keičiasi keliai

Kelininkams veteranams įdomu stebėti, kaip keičiasi keliai

Standartinė Kelio žmonės » Tre Sau 02, 2013 6:00 pm

Gražia tradicija tapo Lietuvos kelininkų veteranų klubo narių susitikimai, kelionės po vykdomų projektų statybvietes, gamybos įmonių lankymas bei ekskursijos po Lietuvos kultūros objektus.

„Didžiausias mūsų džiaugsmas - susitikti, pamatyti vieniems kitus. Kam aštuoniasdešimt, o kam ir devyniasdešimt metų, bet visi stengiasi judėti, dalyvauti, - pasakojo veteranų klubo „Kelininkas“ ilgametis vadovas Henrikas Jackevičius. – „Mūsų klubas vienija aukštos kvalifikacijos kelių statybos specialistus. Per tą laiką, kai jau nebedirbame, viskas labai pasikeitė, tačiau mums įdomu pamatyti, kaip dirbama šiuolaikiškomis sąlygomis, kaip keičiasi keliai, neatitrūkti nuo naujovių ir padaryti savo išvadas“.

Klubas yra išleidęs iliustruotą metraštį „Garbė išeinančiai kartai. 2009-2011 m.“, kuriame aprašytos dešimtys išvykų ir socialinių akcijų: nuo žymiausių susisiekimo infrastruktūros objektų lankymo iki medelių sodinimo akcijų ir grybavimo varžybų. Šio metraščio sudarytojai - Romualdas Tinfavičius ir Juozas Stepankevičius.

Vilniuje veteranai susisiekimo ministerijos salėje susitinka kartą per mėnesį, tokie susitikimai rengiami ir Kaune, bet tai tik dalis klubo veiklos. Visą gyvenimą paskyrę kelių kūrimui ir puoselėjimui, vyresniosios kartos Lietuvos kelininkai neatsilieka nuo gyvenimo ritmo ir nuolat rengia pažintines keliones į atskirus regionus, apžiūri jiems įdomius objektus.

„Šiais metais važiavome keliu Kaunas-Zarasai-Daugpilis, pravažiavome visą kelią nuo Kauno iki pat Zarasų ir matėme daug įdomaus“, - vasaros pabaigos išvyką prisiminė Henrikas Jackevičius.

Valstybinės reikšmės magistraliniame kelyje Kaunas-Zarasai-Daugpilis daugelį ruožų per pastarąjį dešimtmetį yra rekonstravusi „Panevėžio kelių“ bendrovė. Garbaus amžiaus svečiai turėjo galimybę pamatyti pirmuosius Lietuvoje pastatytus gabionus, naudojant asfalto dangos klojimo technologiją „karštas ant karšto“ paklotą kelio dangą, hidrosėjos būdų apželdintus šlaitus, važiuoti keliu, kuris sutvirtintas tūkstančiais skaldos polių.

„Labai patenkinti esame bendravimu su „Panevėžio kelių“ bendrove“, - už nuoširdų dėmesį ir palaikymą šiltai dėkojo energingasis klubo vadovas Henrikas Jackevičius. Klubas „Kelininkas“ vienija 160 narių veteranų iš visos Lietuvos. Visi klubo nariai - aukštos kvalifikacijos inžinieriai kelininkai, įgiję ne mažesnį nei 25 metų darbo stažą kelių sistemoje.

Kitąmet veteranų klubas planuoja nuvykti į Druskininkus, Alytų, pamatyti prieš metus atidarytus Tūkstantmečio tiltą ir Druskininkų tiltą per Nemuno upę. Tolesniuose veteranų išvykų planuose - atnaujinamo kelio Radviliškis-Šiauliai lankymas.

01.jpg
01 - Transeuropinio tinklo magistralinio kelio Kaunas-Zarasai-Daugpilis apžiūros metu veteranai stabtelėjo VĮ „Utenos regiono keliai“.
01.jpg (210.14 KiB) Peržiūrėta 2970 kartus(ų)
02.jpg
02 – Išvykos dalyviai nusifotografavo prie pirmųjų šalyje gabionų, kuriuos „Panevėžio kelių“ bendrovė suprojektavo ir pastatė rekonstruojant kelio Kaunas-Zarasai-Daugpilis ruožą nuo 134,12 iki 137,35 kilometro.
02.jpg (258.4 KiB) Peržiūrėta 2970 kartus(ų)
03.jpg
03 - Sustojimas už Utenos, vykstant Zarasų kryptimi. Nuotr. iš kairės: Bronius Bieliauskas, Aloyzas Gaidys, Vytautas Gervė, Vytautas Pranskevičius ir Jono Radzevičiaus žmona, nuolat kelionėse lydinti vyrą.
03.jpg (220.36 KiB) Peržiūrėta 2970 kartus(ų)
04.jpg
04- Karšta Vaclovo Narbuto (kairėje) ir asociacijos „Lietuvos keliai“ vadovo Rimvydo Gradausko diskusija.
04.jpg (1.22 MiB) Peržiūrėta 2970 kartus(ų)
05.jpg
05- Priekyje iš kairės: Kazys Kazilionis, Adomas Leliūga, Juozas Steponkevičius.
05.jpg (232.89 KiB) Peržiūrėta 2970 kartus(ų)
06.jpg
06 – Iš kairės: Kazys Kazilionis, Viktoras Jankūnas, Andrius Daujotas, Romualdas Tinfavičius.
06.jpg (178.07 KiB) Peržiūrėta 2970 kartus(ų)
07.jpg
07 – Iš kairės: Romualdas Janušas, Dalia Linkevičiūtė, Andrius Daujotas, Kazys Kazilionis, Viktoras Jankūnas.
07.jpg (195.53 KiB) Peržiūrėta 2970 kartus(ų)
Kelio žmonės
Site Admin
 
Pranešimai: 1552
Užsiregistravo: Pir Lap 19, 2012 5:59 pmGrįžti į Veikla

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron