EK pradėjo pažeidimo procedūrą dėl įvesto kelių mokesčio

EK pradėjo pažeidimo procedūrą dėl įvesto kelių mokesčio

Standartinė Kelio žmonės » Pen Bir 26, 2015 8:10 pm

EK pradėjo pažeidimo procedūrą dėl Vokietijoje įvesto kelių mokesčio

(Vilnius, birželio 18 d. (BNS).

Europos Komisija (EK) antradienį pradėjo pažeidimo nagrinėjimo procedūrą prieš Vokietiją dėl naujos kelių mokesčių sistemos privatiems automobiliams.

„Rinkliavos sistema gali atitikti ES įstatymus, jei yra gerbiami pamatiniai ES sutartyje įtvirtinti nediskriminacijos principai. Turime rimtų abejonių, kad būtent taip ir yra galutiniame atitinkamo Vokietijos įstatymo tekste. Veikiame greitai, kad per šią pažeidimo procedūrą išsklaidytume šias abejones visų ES piliečių labui“, - EK pranešime teigė už transportą atsakinga komisarė Violeta Bulc.
Šių metų birželio pradžioje Vokietija priėmė įstatymą, kuriuo įvedė naują kelių mokesčių sistemą automobiliams. Ji taip pat priėmė įstatymą, kuriuo kelių mokestis Vokietijoje registruotoms transporto priemonėms išskaičiuojamas iš metinio transporto priemonėms taikomo mokesčio. Tokiu būdu taikoma išimtis tik Vokietijoje registruotiems automobiliams.

EK nuomone, naujoji Vokietijoje automobiliams taikoma kelių mokesčių sistema sukelia didesnę naštai kitų ES valstybių narių piliečiams nei vokiečiams.

Didžiausią rūpestį EK kelia su registravimo šalimi susijusie netiesioginė diskriminacija, kuri kyla dėl to, kad Vokietijos naudotojai nemokės kelių mokesčio, nes jis bus išskaičiuojamas iš automobiliams skirto mokesčio, taip pat dėl to, kad trumpalaikių vinječių, kurias paprastai įsigyja užsieniečiai, kaina yra neproporcingai didelė.

Apie šią priemonę Vokietija paskelbė 2013 metais.

Gegužės pabaigoje EK pradėjo pažeidimo procedūrą prieš Vokietiją dėl priimto įstatymo, numatančio, kad užsienio vairuotojams šalyje būtų mokama ne mažiau kaip minimali alga - 8,5 euro už valandą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama
Prikabinti failai
Vokietijos_ribojimai_1.jpg
Vokietijos_ribojimai_1.jpg (123.85 KiB) Peržiūrėta 1396 kartus(ų)
Kelio žmonės
Site Admin
 
Pranešimai: 1406
Užsiregistravo: Pir Lap 19, 2012 5:59 pm

Grįžti į Kelių naudotojo mokestis

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron