Žiedo dydis yra pakankamas saugiam ir patogiam eismui

Diskusija apie kelių sektoriaus aktualijas

Žiedo dydis yra pakankamas saugiam ir patogiam eismui

Standartinė Kelio žmonės » Ant Rgp 02, 2016 2:07 pm

Atsakymas į biržiečių paklausimą: žiedo dydis yra pakankamas saugiam ir patogiam eismui

AB „Panevėžio keliai“ gavo grupės Biržų miesto gyventojų paklausimą: „Labas vakaras. Esam biržiečiai, maloniai nustebinti, kad dirbat Biržuose, bet mus nuvylė žeido plotis. Jau dabar „fūros“ lipa ant bordiūrų, nors dar nėra išlyginamojo sluoksnio. Tai tikrai per siauras žiedas tokiai sankryžai. Ačiū už atsakymą. Grupės biržiečių vardu, Jonas Lipskis“.

Informuojame gyventojus, kad žiedinė sankryža Biržų mieste yra rengiama pagal patvirtintą techninį projektą, kurį pateikė užsakovas Lietuvos automobilių kelių direkcija prie LR susisiekimo ministerijos. Žiedinė sankryža yra suprojektuota pagal galiojančius LR normatyvinius dokumentus.
Eismas žiedinėje sankryžoje bus organizuotas viena juosta, juostos važiuojamosios dalies plotis, baigus darbus, sieks 5,5 metro. Toks vienos eismo juostos plotis yra pakankamas važiuoti tiek lengviesiems automobiliams, tiek sunkiajam transportui.

Papildomos erdvės žiedinėje sankryžoje suteiks iš granito trinkelių įrengti kelkraščiai. Kelkraščių bortai prasidės tame pačiame lygyje, kaip ir važiuojamoji dalis, ir palaipsniui aukštės žiedinės sankryžos centro link. Analogiški kelkraščiai ir bortai numatyti įrengti ir išorinėje žiedo pusėje. Kelkraščių nuolydis/pakilimas minimalus, sieks tik 2,5 procento. Išorinis žiedinės sankryžos skersmuo – 24 metrai.
Tokio tipo sankryžų Lietuvos keliuose yra įrengta ne viena, jose patogiai ir saugiai vyksta automobilių eismas. Norime priminti, kad žiedinės sankryžos tarnauja kaip eismo saugumo priemonė. Jos drausmina didžiausius greičio mėgėjus, kas ypač aktualu miesto teritorijoje.
Žiedinė sankryža Biržuose yra nulinis taškas, kuriame pradėti skaičiuoti svarbaus susisiekimo infrastruktūros projekto, apimančio valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 125 Biržai–Raubonys 10 kilometrų ruožo rekonstrukciją, pėsčiųjų tako atkarpoje nuo 2,14 iki 6,90 km rekonstravimą, inžinerinių tinklų ir sistemų visame ruože atnaujinimą.

Darbų užsakovas – LAKD ir Biržų rajono savivaldybės administracija. „Panevėžio keliai“ darbus įsipareigojo atlikti per 16 mėnesių.

Pagarbiai,
AB „Panevėžio keliai“ atstovė ryšiams su visuomene Rasa Čepienė
Prikabinti failai
ziedines sankryzos biržuose statyba_forumui.jpg
ziedines sankryzos biržuose statyba_forumui.jpg (79.7 KiB) Peržiūrėta 731 kartus(ų)
Kelio žmonės
Site Admin
 
Pranešimai: 1406
Užsiregistravo: Pir Lap 19, 2012 5:59 pm

Grįžti į Keliai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

cron