Svarbiausia sielos tobulėjimo sąlyga – laisvė

Diskusija apie naująją AB „Panevėžio keliai“ socialinę iniciatyvą

Svarbiausia sielos tobulėjimo sąlyga – laisvė

Standartinė Kelio žmonės » Tre Vas 15, 2017 11:57 am

Kelio moteris Stefutė: „Svarbiausia sielos tobulėjimo sąlyga – laisvė“

„Ir žodis tapo kūnu...“ 2018-aisiais sukaks šimtas metų, kai Nepriklausomybės Akte parašytas laisvės trokštantis žodis tapo kūnu. Laisvę kiekvienas iš mūsų suprantam skirtingai. Kiekvienas nori būti nepriklausomas ir priklausyti kam nors. Visą gyvenimą kovoti už teisę daryti tai, ką nori ir ką reikia. Tik tas, kas patyrė laisvės suvaržymą, gali suprasti, ką reiškia saldus laisvo oro gurkšnis.
Gyvenam tokiu nuostabiu laikotarpiu, kai išėjus iš namų tavęs už kampo nepasitinka baimė. Baimė už savo ir artimųjų gyvybę. Vis prisimenu pusbalsiai dainuojamą savo babytės dainą, kuri man keldavo siaubą. Neatsimenu tiksliai žodžių, bet prasmė buvo tokia: „Mamyte, jei nori mane dar kartą pamatyti, paieškok manęs miestelio aikštėj...“ Ir babytė pravirkdavo, turbūt galvodama apie savo aštuoniolikmetį sūnų, kuris taip ir negrįžo iš tolimojo Magadano. O į mano klausimą, kodėl tas vaikas negali pats pareit namo pas mamą, kodėl kviečia ją į aikštę, babytė atsakydavo, glostydama man plaukus: „Geriau tau, vaikeli, nežinot to niekad.“

Kiek reikėjo drąsos tokiam mažam širdies formos žemės lopinėliui garsiai pasakyti didiesiems: „Nebelieskit manęs... Aš niekieno... Aš pati sau... Eisiu ten, kur noriu.“ Ir kaip simboliška, kad būtent vasario 16-ąją iš mūsų į geresnį pasaulį iškeliavo Mikalojus Daukša, Jonas Basanavičius ir Justinas Marcinkevičius. Trys Lietuvos vyrai, kurie visą laiką žinojo, kad už tiesą ir laisvę ne mažiau svarbu paaukoti ne tik gyvybę, o ir visą gyvenimą. Ir mes privalom niekada neužmiršti tų žmonių, kurie pasiaukojo dėl mūsų. Kad mes šiandien būtumėm tokie, kokie esame. Gražūs, geri ir dori. Ir nepamirštume tobulėti. O svarbiausia sielos tobulėjimo sąlyga – laisvė.

Šventės išvakarėse Jus sveikina Kelio moteris Stefutė ir AB „Panevėžio keliai“
Prikabinti failai
vasario 16-forumui.jpg
vasario 16-forumui.jpg (266.84 KiB) Peržiūrėta 605 kartus(ų)
Kelio žmonės
Site Admin

Grįžti į Čia kelio pradžia

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių