Iki susitikimo per bulviakasi

Sveikink ir būk pasveikintas!

Iki susitikimo per bulviakasi

Standartinė Kelio žmonės » Pen Rgp 12, 2016 10:40 am

Iki susitikimo per bulviakasi

Norit ar nenorit tai girdėti, bet vasara jau mojuoja rankele atsisveikindama. Kartu su visais emigrantais, atvykusiais labai trumpam paatostogauti gimtinėje. Tie bent spėjo apsikirpt, susitvarkyt dantis ir pasitikrint sveikatą pas tą vienintelį neatostogaujantį daktariuką poliklinikoje.

O mes? Kaip žaibo blyksnis, kurio niekaip nespėji nufotografuot – plykst ir vasaros nebėr. O tiek daug nespėta... Nei pažvejot prie ežeriuko, nei pasikalbėt su draugais, nei Palangoj sučiaumoti guminio čebureko, nei mamai nupjauti žolės, kuri šiemet augo kaip išprotėjus. Artėja šventė, kurios metu nusilenksim nueinančiai vasarai ir atidarysim duris rudeniui, per kurias pirmiausia su skersvėju išskris mūsų brangūs žąsinai ir kiti gandrai. Ateina Žolinė, kada „ant slenksčio mes abu pasaulį padalinam“.

Tą dieną turim tiesiog padėkoti Žemei už užaugusį ir subrendusį derlių. Už pilnas jaujas grūdų, už pilnas lentynas maisto gėrybių ir už tai, kad žiemą neteks badauti. Moterys ir mergaitės, eidamos į bažnyčią su gražiausiomis gėlėmis ir vaistažolėmis rankose, padėkoja už derlių ir už grožį. Tai yra ta diena, kai moterims nereikia laukti ir pykti, kad niekas joms nedovanoja gėlių. Šita šventė yra tokia beveik moteriška. Nes vyrai tuo metu padarydavo alaus ir giros, kad visa giminė pasikalbėtų paskutinį kartą susėdus ant žalios žolės. Pasikalbėtų ir atsibučiuotų iki kito susitikimo – per bulviakasį. Tad iki pasimatymo per Žolinę, kai moterys pražysta gėlėmis.

Su artėjančia gražia švente vasaros ir rudens sandūroje Jus sveikina Kelio moteris Stefutė ir AB „Panevėžio keliai“ kolektyvas
Prikabinti failai
Kelio moteris Stefutė.jpg
Kelio moteris Stefutė.jpg (148.74 KiB) Peržiūrėta 910 kartus(ų)
Kelio žmonės
Site Admin
 
Pranešimai: 1406
Užsiregistravo: Pir Lap 19, 2012 5:59 pm

Grįžti į Gimtadieniai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

cron