Matematika ir siūlai - suderinami dalykai

Turi hobi, kuris galėtu sudominti ir kitus? Nesivaržyk, pasidalink juo

Matematika ir siūlai - suderinami dalykai

Standartinė Kelio žmonės » Tre Sau 16, 2013 5:23 pm

Rita MISIŪNIENĖ

Kažkas yra pasakęs: jei žmogus linkęs į tiksliuosius mokslus ar buhalterinius skaičiavimus, laisvojo meno kryptis išmanyti ar kažką nuostabaus sukurti bus tiesiog neduota iš aukščiau. Pasirodo, nieko panašaus. AB „Panevėžio keliai“ vyresnioji buhalterė Inga Jurgaitienė po darbo dienos tarp sąskaitų, ataskaitų bei kitų buhalterinių subtilybių savo kūrybiškas mintis ir pirštų miklumą išreiškia nerdama dailius mezginius - sukneles, megztukus, rūbelius dukroms. Rankdarbiai gaunasi kruopštūs, lengvi, neretai mezgami pamėgtu kiauraraščiu.
Dar būdama studentė I.Jurgaitienė virbalų žaismą su drauge pradėjo lyg susitarusios: ši mezgė pirštines, o Inga - megztinius. Žinoma, megzdavo ne tik sau, bet ir viena kitai. Beveik per šešerius metus moters rūbų spintoje garderobą pripildė ir keitė įvairių raštų ir modelių rūbai, o prieš metus atsirado naujas pomėgis - apmegzti proginius butelius.
„Ruošėmės važiuoti į krikštynas ir tiesiog norėjau kažką įdomesnio padovanoti, kad prisiminimas liktų. Drabužėlius vaikai greitai išauga, šampanas visada išgeriamas, taigi teko pasitelkti fantaziją ir kažką sugalvoti. Pamenu, dovana paliko įspūdį. Malonu, kai žmonėms patinka apmegzti buteliai“, - šypsosi moteris.
Kaipgi nepatiks. Tokių meniškų aksesuarų bet kuriame salone nerasi, nes tai vienetiniai rankų darbo gaminiai. Ir kiekvienas gaunasi vis kitoks. Apmegzti butelį užtrunka savaitę, užtat norint numegzti retuoju raštu megztuką ar suknelę I.Jurgaitienei tenka sugaišti beveik mėnesį. „Dar žiema už lango, bet jau galvoju, kuo vasarą pasipuošti. Gaminti vakarienės nemėgstu, taigi laiką išnaudoju megzdama. Dukros jau peržiūrėjo kone visus nėrinių žurnalus, pažymėjo patikusius modelius ir užsiprašė nemažai rūbų“, - sako I.Jurgaitienė.
Mėgstamas užsiėmimas, pasak Ingos, ne tik nuramina: labai knieti kuo greičiau pamatyti ryškėjančius rezultatus. Beje, kartais pasitaiko ir nesklandumų: neretai iš anksto susikurtas modelis ar raštas pasibaigus kūrybiniam procesui atrodo visai kitaip - mezgant tenka improvizuoti, tuomet keičiasi ir drabužio siluetas.
Ne paslaptis, kad dailūs mezginiai dažnai užima beveik visą laisvalaikį. „Jeigu įkvėpimas yra, tada niekas nerūpi“, - prisimena I.Jurgaitienė išskirtinį atvejį, kai pradėjusi megzti penktadienio vakarą jį užbaigė pirmadienio rytą, taigi pirmąją prasidedančios savaitės dieną į darbą atėjo su nauju megztuku.
Kad ir kokie skirtingi būtų mezginiai ar modeliai, beveik visi jie turi bendrą bruožą - gėlytes, nes jos - pats mėgstamiausias AB „Panevėžio keliai“ vyresniosios buhalterės drabužio akcentas. Ypač dera ant suknelių. Gėlytėmis, bangelėmis ir netgi skrybėlaitėmis išmegztos ir visos proginių butelių įmautės.
Prikabinti failai
ingos rankdarbiai (3).jpg
ingos rankdarbiai (3).jpg (67.37 KiB) Peržiūrėta 3231 kartus(ų)
ingos rankdarbiai (2).jpg
ingos rankdarbiai (2).jpg (44.6 KiB) Peržiūrėta 3231 kartus(ų)
ingos rankdarbiai (1).jpg
ingos rankdarbiai (1).jpg (50.72 KiB) Peržiūrėta 3231 kartus(ų)
ingos rankdarbiai.jpg
ingos rankdarbiai.jpg (63.8 KiB) Peržiūrėta 3231 kartus(ų)
inga.jpg
Inga Jurgaitienė
inga.jpg (57.33 KiB) Peržiūrėta 3231 kartus(ų)
Kelio žmonės
Site Admin
 
Pranešimai: 1551
Užsiregistravo: Pir Lap 19, 2012 5:59 pmGrįžti į Kelio žmonių pomėgiai ir laisvalaikis

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron