STT tiria "Lietuvos geležinkelių ir "Gelsaugos" konkursus

Diskusija apie geležinkelių sistemos aktualijas

STT tiria "Lietuvos geležinkelių ir "Gelsaugos" konkursus

Standartinė Kelio žmonės » Tre Lap 27, 2013 10:41 am

STT tiria "Lietuvos geležinkelių ir "Gelsaugos" konkursus

Vilnius, lapkričio 26 d. (BNS).

Įtariant piktnaudžiavimu ir neskaidriais didelės vertės geležinkelių remonto ir statybos konkursais, Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) tiria bendrovės "Lietuvos geležinkeliai" ir jos antrinės įmonės "Gelsauga" konkursus, jau sulaikyti 7 asmenys. "Lietuvos geležinkeliai" pranešė, kad STT tyrimo nekomentuos.
"Tol, kol vykdomas ikiteisminis tyrimas, bendrovė susilaiko nuo išsamesnių, su juo susijusių komentarų. "Lietuvos geležinkelių" žiniomis, tyrimas vykdomas dėl bendrovės antrinės įmonės "Gelsauga" viešųjų pirkimų. "Gelsauga" yra atskiras juridinis asmuo, viešuosius pirkimus vykdantis savarankiškai", - BNS pranešė "Lietuvos geležinkelių" atstovas spaudai Vidmantas Gudas.
Tačiau centrinėje viešųjų pirkimų sistemoje "Gelsauga" nėra paskelbusi nė vieno viešojo konkurso.
V.Gudas BNS sakė, kad "Gelsauga" nėra Viešųjų pirkimų įstatymo reglamentuojamas subjektas, nes neatitinka įstatyme numatytų požymių.
"Todėl "Gelsauga" pirkimus vykdo savo patvirtintomis viešųjų pirkimų taisyklėmis, kurios yra artimos Viešųjų pirkimų įstatyme numatytoms procedūroms ir tvarkai", - BNS sakė V.Gudas.
"Lietuvos geležinkelių" teigimu, "Lietuvos geležinkeliai" šiuo metu atlieka ir vidinį tyrimą.
STT vertinimu, ikiteisminio tyrimo metu surinkta duomenų, leidžiančių įtarti, kad kai kurie "Lietuvos geležinkelių" Krovinių vežimo direkcijos, Geležinkelio infrastruktūros direkcijos Šiaulių filialo darbuotojai ir "Gelsaugos" vadovai, galimai piktnaudžiaudami tarnyba, šiemet neskaidriai organizavo didelės vertės geležinkelių remonto ir statybos darbų konkursus.
Įtariama, kad konkursai vyko, iš anksto susitarus su konkrečių bendrovių atstovais dėl jų laimėjimo, pranešė STT.
STT pareigūnai antradienį atliko daugiau kaip 30 kratų "Lietuvos geležinkelių", "Gelsaugos" bei su fiktyviais viešaisiais pirkimais susijusiose įmonėse Vilniuje, Kaune, Šiauliuose ir Panevėžyje.
"Gelsauga" jau ne pirmą kartą yra teisėsaugos pareigūnų akiratyje. Pernai skelbta, kad STT nustatė, jog Valstybinės ligonių kasos vadovas Algis Sasnauskas susitarė su bendrovės "Gelsauga" apsaugos ekspertu Robertu Janicku ir pavedė savo pavaldiniams organizuoti pirkimo procedūras taip, kad būtų sudarytos sąlygos nugalėtoju pripažinti bendrovę "Gelsauga".
"Gelsaugoje" dirba beveik 900 darbuotojų, įmonė teikia apsaugos, valymo paslaugas, stato ir remontuoja pastatus.
Pernai "Gelsauga" gavo 34,739 mln. litų pajamų - 12,7 proc. daugiau negu 2011-aisiais, jos grynasis pelnas smuko šešis kartus iki 204,8 tūkst. litų.
"Gelsauga" didžiąją dalį apsaugos ir valymo paslaugų teikia "Lietuvos geležinkelių" grupei, pernai už šias paslaugas įmonė gavo tiek pat pajamų, kaip ir 2011 metais - 22,948 mln. litų. "Gelsaugos" pajamos iš valymo paslaugų padidėjo 17 proc. iki 7,21 mln. litų.
2012 metais "Gelsaugos" statybos darbų apyvarta buvo 4,6 mln. litų - 2,7 karto didesnė negu prieš metus, o pajamos iš pastatų ir inžinerinių statinių statybos savo jėgomis siekė 6,2 mln. litų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama
Kelio žmonės
Site Admin
 
Pranešimai: 1552
Užsiregistravo: Pir Lap 19, 2012 5:59 pm

Grįžti į Geležinkeliai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

cron