„Lietuvos geležinkeliai“ ieškos logistikos centrų

Diskusija apie geležinkelių sistemos aktualijas

„Lietuvos geležinkeliai“ ieškos logistikos centrų

Standartinė Kelio žmonės » Ket Gru 12, 2013 10:48 am

„Lietuvos geležinkeliai“ ieškos logistikos centrų teisinio reguliavimo rengėjų

Vilnius, gruodžio 11 d. (BNS).

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ ruošiasi ieškoti logistikos centrų Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje teisinio reguliavimo studijos rengėjų, kurie įvertintų galimybę, kaip teisiškai į logistikos centrus geriausiai būtų įtraukti investuotojus.
Bendrovė centriniame viešųjų pirkimų portale paskelbė studijos konkurso technines specifikacijas.
Jose nurodoma, kad laimėtojas turės įvertinti galimybę į logistikos centrų vystymą įtraukti investuotojus ir tokiu būdu jiems būtų suteikta galimybė žemę nuomotis tiesiogiai iš Nacionalinės žemės tarnybos. Teisininkai turės numatyti ir tai, kokiu būdų investuotojai, tiesiogiai nuomodamiesi žemę, galėtų susigrąžinti į logistikos centrus investuotas lėšas.
Specifikacijose skelbiama, kad laimėtojas taip pat turės išanalizuoti Europos Sąjungos valstybėse veikiančių viešųjų logistikos centrų valdymo teisinį reglamentavimą, taip pat parengti pasiūlymą, kaip perduoti valstybinę žemę tiesiogiai „Lietuvos geležinkeliams“, parengti pasiūlymus, kuriuos teisės aktus reiktų keisti, norint sėkmingai plėtoti logistikos centrus.
Intermodalinį terminalą Kauno viešajame logistikos centre už 98,023 mln. litų (su PVM) įgyvendina Vilniaus kelių ir inžinerinių tinklų tiesimo bendrovė "Fegda", kuri terminalą statys Palemono kelyne, šalia magistralės Vilnius-Kaunas-Klaipėda. Šalia būsimo terminalo, kuris turėtų būti pastatytas kitų metų pabaigoje, kuriasi logistikos įmonės.
"Fegda" taip pat už 126,792 mln. litų (su PVM) stato Vilniaus intermodalinį krovinių terminalą. Logistikos parkas kuriasi teritorijoje netoli Pagirių gyvenvietės ir vienos didžiausių IX geležinkelių transporto koridoriuje Vaidotų skirstymo stoties, be to, jis yra šalia Vilniaus oro uosto ir Vilniaus pietinio aplinkkelio.
Klaipėdos viešąjį logistikos centrą ir intermodalinį terminalą ketinama kurti šalia Klaipėdos jūrų uosto esančioje Draugystės geležinkelio stotyje.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama
Kelio žmonės
Site Admin
 
Pranešimai: 1552
Užsiregistravo: Pir Lap 19, 2012 5:59 pm

Grįžti į Geležinkeliai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron