Nutraukė geležinkelio Žeimiai-Lukšiai konkursą

Diskusija apie geležinkelių sistemos aktualijas

Nutraukė geležinkelio Žeimiai-Lukšiai konkursą

Standartinė Kelio žmonės » Tre Geg 20, 2015 1:37 pm

„Lietuvos geležinkeliai“ nutraukė geležinkelio Žeimiai-Lukšiai rekonstrukcijos konkursą

Vilnius, gegužės 18 d. (BNS).

Valstybės valdomi „Lietuvos geležinkeliai“ nutraukė apie 30 mln. eurų vertės antrojo kelio ruože Žeimiai-Lukšiai statybos rangovo konkursą. Tai padaryta po to, kai Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) paskelbė, kad konkurso sąlygos buvo neteisėtos.
LAT balandžio 7 dieną patenkino Estijos bendrovės „Leonhard Weiss RTE“ ieškinį ir pripažino pernai balandį skelbto konkurso sąlygas negaliojančiomis. Teismas panaikino Vilniaus apygardos teismo pernai spalį priimtą nutartį, kuria jis atmetė Estijos įmonės prašymą.
„Lietuvos geležinkeliai“ balandžio 8 dieną nusprendė nutraukti konkursą. Įmonės atstovas spaudai Vidmantas Gudas BNS informavo, kad šiuo metu ruošiamasi skelbti naują konkursą.
„Leonhard Weiss RTE“ konkurse nedalyvavo, tačiau skundė „Lietuvos geležinkelių“ sprendimą sujungti 2 pirkimo objektus - signalizacijos ir eismo valdymo sistemos išplėtimą bei geležinkelio statybos darbus. Estijos bendrovės teigimu, taip buvo sudarytos išimtinės sąlygos bendrovei „Fima“.
LAT vertinimu, konkurso objektų sujungimas į vieną dėl „Fimos“ išimtinių teisių atlikti signalizacijos ir eismo sistemos darbus apsunkino tiekėjų galimybes dalyvauti konkurse ir taip suvaržė jų konkurenciją.
Konkurso nugalėtoju buvo paskelbtas Geležinkelio tiesimo centro ir „Kauno kelių“ konsorciumas, pasiūlęs darbus atlikti už 31,16 mln. eurų. Konkurse taip pat dalyvavo bendrovių „Panevėžio keliai“, „Skinest Baltija“ ir „Šiaulių plentas“ konsorciumas (36,1 mln. eurų). Dar vieno - Čekijos „Eurovia CS“ ir „Eurovia Lietuvos“ - susivienijimo 27,9 mln. eurų vertės pasiūlymas atmestas, nes neatitiko konkurso reikalavimų.
Aukščiausias Teismas kovo 27 dieną dėl tų pačių priežasčių nurodė, kad kito tokio pat konkurso ruože Telšiai-Lieplaukė sąlygos yra neteisėtos, tačiau teismas neįpareigojo bendrovės konkursą nutraukti - tai turės spręsti pirmos instancijos teismas.
Apie 9,7 kilometro ilgio antrojo geležinkelio kelio statyba ruože Žeimiai-Lukšiai, kuris kerta Jonavos ir Kėdainių rajonus, yra dalis geležinkelio Kaunas-Šiauliai. Konkurso nugalėtojas darbus turėjo atlikti per 20 mėnesių.
Nutiesus antruosius kelius, keleiviniai traukiniai galės važiuoti iki 160 kilometrų, o krovininiai - iki 120 kilometrų per valandą greičiu.


Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama
Prikabinti failai
geležinkeliai.jpg
geležinkeliai.jpg (39.96 KiB) Peržiūrėta 1287 kartus(ų)
Kelio žmonės
Site Admin
 
Pranešimai: 1552
Užsiregistravo: Pir Lap 19, 2012 5:59 pm

Grįžti į Geležinkeliai

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron