Jaunųjų kelininkų istorijos. Karolis Vasiliauskas

Jaunųjų kelininkų istorijos. Karolis Vasiliauskas

Standartinė Kelio žmonės » Pen Sau 26, 2018 5:07 pm

Į kelių inžineriją nuvedė tėvų patarimas

- 2014-aisiais VGTU baigiau kelių ir geležinkelių inžineriją. Tai bus tikrai įdomiau negu vadyba, pamenu, pagalvojau, kai rinkausi profesiją. Daugiausiai įtakos pasirinkimui turėjo abu tėvai – statybų inžinieriai, baigę tą patį universitetą prieš 23 metus. Jie renkantis studijų kryptį labai taikliai pasakė: „Kiekvienas inžinierius gali būti geru vadybininku, bet ne kiekvienas vadybininkas gali būti geru inžinieriumi!“ Tai galutinai padėjo apsispręsti pasukti inžinieriaus keliu. Neapsirikau. Mokslai patiko, bet su praktika, mano nuomone, šiek tiek prasilenkė. Universitete mus labiau mokė projektavimo darbų. Ir baigiamojo bakalauro darbo tikslas buvo suprojektuoti kelią. Realiame darbe daugiau skaičiavimo. Esu inžinieriaus padėjėjas, sudarinėju sąmatas, kartais tenka ruošti dokumentaciją konkursams. Iš tikrųjų man tai labiau patinka nei kelių projektavimas, nes visą procesą matau kur kas plačiau.

Kokie iššūkiai man asmeniškai labiausiai patinka? Turbūt įdomūs konkursai. Pavyzdžiui, pastaruoju metu esu įtrauktas į geležinkelių projektus. Tenka prisiliesti prie „Rail Baltica“ projekto darbų – sudėlioti sąmatą, sužiūrėti konkurso medžiagą, siuntinėti komercinius pasiūlymus. Geležinkelio konkursų koordinavimas man ypač mielas. Daug ką perprasti labai padėjo kolega Darijus Zupka. Beje, mums abiem teko krimsti ir švedų kalbos mokslus. Darijus šiuo metu darbuojasi Švedijoje, o aš nuotoliniu būdu padedu skaičiuoti sąmatas. Švedų kalba – kietas riešutėlis. Juokaujame, kad jei ne AB „Panevėžio keliai“, kažin ar išvis gyvenime būtų tekę jos mokytis. Situacijų, kai tenka greitai spręsti iškilusias problemas ar ilgiau užsibūti darbe, pasitaiko ir inžinieriams. Štai kažkurį vėlų vakarą teko greitai perskaičiuoti sąmatą, namo grįžau tik vidurnaktį (juokiasi). Bet dėl to jokios nuoskaudos nejaučiu, gal todėl, kad tiesiog patinka tai, ką darau.

Už ką esu vertinamas darbe? Gal už tai, kad greitai orientuojuosi ir esu imlus? Vienu metu per trumpą laiką yra tekę ruošti skaičiavimus trims konkursams. Darbo buvo sočiai, bet viską spėjome laiku. Ateityje norėčiau ne tik rengti dokumentaciją, bet ir, pavyzdžiui, laimėjus konkursą, dirbti projekto valdymo grupėje, turėti ten savo užduotis. Tai man būtų ypač įdomu, nes dalyvaučiau visame procese nuo pradžios iki pabaigos.

Laikraštis „Kelio žmonės“, Nr. 32
Prikabinti failai
karolis vasiliauskas_forumui.jpg
karolis vasiliauskas_forumui.jpg (83.7 KiB) Peržiūrėta 298 kartus(ų)
Kelio žmonės
Site Admin

Grįžti į Jaunieji kelio žmonės

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias