Algirdo Butkevičiaus kalba asociacijos renginyje 2013-01-17

Algirdo Butkevičiaus kalba asociacijos renginyje 2013-01-17

Standartinė Kelio žmonės » Pen Vas 01, 2013 11:42 am

LR ministro pirmininko Algirdo Butkevičiaus kalba asociacijos „Lietuvos keliai“ renginyje 2013-01-17
„Džiaugiuosi matydamas ministrą, kaip aš vadinu Joną Biržiškį. Džiaugiuosi, kad jis visuomet yra kartu su Jumis. Tai - tikrai žmogus iš didžiosios raidės. Žmogus, kuris ne žodžiais, bet savo tokiu paprastumu, nuoširdumu, savo kompetencija parodo, ką atidavė Lietuvai, kad jis yra neabejingas tam, kas vyksta Lietuvoj.

Aš, ateidamas į šitą salę, paklausiau, ar čia kelininkai susirinkę, ir pamačiau Jūsų tiek daug. Tikrai džiaugiuosi galėdamas būti čia kartu su Jumis.

Daugelis kalba, kad problema numeris vienas yra energetika, kiti - kad viešųjų finansų valdymas, bet mes kitą sykį pamirštam tikriausiai didžiausią problemą - žmones. Ir kad žmonės emigruoja iš Lietuvos. Ir kad mes, pagal statistikos oficialią informaciją, jau turim mažiau Lietuvoj gyventojų nei tris milijonus. Tai yra didžiulė problema.

Ir todėl noriu pasakyt, kad norint spręst šitą problemą vis dėlto reikalinga mūsų kartu su jumis bendra aiški vizija, žiūrint į perspektyvą. Nors yra atskiras vienas sektorius - transporto sektorius, kuris yra svarbus, apie ką ir kalbėjo Rimvydas, kiek sukuria BVP. Kad pirmiausia jie žinotų, kas Lietuvoje bus daroma. Nenoriu politikuot, bet noriu aiškiai pasakyti, kad krizinis laikotarpis yra savotiškas išbandymas atsiskleist žmonėms, ir įvertint, ar tai kompetetingi žmonės.

Ekonominiu sunkmečiu daugelio valstybių patirtis buvo naudojama tokia, kad kuo greičiau panaudot programų įgyvendinimą per viešojo ir privataus sektoriaus partnerystę. Tai - vadinamoji PPP programa. Kitą savaitę bus pasitarimas, kaip šitą variklį užkurti, kad jis judėtų. Kai kurie specialistai pasakė, kad Lietuva, vertinant fiskalinę politiką ir fiskalinę drausmę, žiūrint į euro įsivedimo perspektyvą, gali panaudoti vieną milijardą litų. Aš nekalbu vien apie kelių sektorių, o kiek kelių sektorius arba kelininkai panaudos, pirmiausia priklausys nuo kompetencijų tų žmonių, kurie dirba toje srityje.

Mes esame numatę ir Teismų rūmus pastatyti, - kiek žinau, vienas projektas yra, ir Lukiškių kalėjimą iškelti, bet tai bus paskaičiuota, kokie yra limitai artimiausiu metu. Mes turim fiskaliniu požiūriu pasiskaičiavę per PPP programą, kad galim panaudoti vieną milijardą litų. Tai yra, atidaromos durys vienam milijardui. O po to priklauso, kas sugebės projektus pateikti laiku, kas sugebės juos apsiginti, kas sugebės vertint visus tuos teikiamus projektus.

Kita naujovė, apie kurią jūs tikriausiai girdėjote iš dalies, kad mes pradedame centralizuoti viešuosius pirkimus per tam tikras institucijas. Ir tas etapas prasidės šiais metais per centrinę pirkimų organizaciją. Gyvenamųjų namų renovacijai viešieji pirkimai bus vykdomi per tą organizaciją.

Nuo 2014 m. visi viešieji konkursai, kurie bus numatyti Valstybės investicijų programoje ir tose programose, kurios finansuojamos ES lėšomis, irgi bus centralizuotai vykdomi organizuojant pirkimus per viešųjų pirkimų organizaciją. Tam yra ruošiama nauja informacinė technologinė sistema, nes šita informacinė sistema aptarnauti yra nepajėgi.

Kita naujovė - dėl teritorinio planavimo. Mes labai ilgai kalbėjome, diskutavome daug metų ir tikiuosi, kad pavasarį, gal iki gegužės mėnesio pabaigos, pavyks priimti naują įstatymą. Nors dabar gavome labai daug pastabų, bet yra sukurta darbo grupė, kuri labai teigiamai nusiteikusi.

Mūsų tikslas yra, kad žmonės matytų aiškią viziją, ką valstybė ruošiasi daryt, kad žmogus, šiandien esantis kelininkas ar kitos specialybės, galėtų save motyvuoti, kur gali save realizuoti. Pirmiausia, aiškiai turi būti suprantama kiekvienam Lietuvos gyventojui, kur jis gali save realizuoti.

Man labai patiko pasakyta mintis, kad savo šalyje reikia žmones vertinti pirmiausia pagal kompetenciją, o ne dėl politinių motyvų. Gerbiamieji, tikrai pas mane nėra tokių nuostatų. Aš ir savo kolegoms ministrams sakau, kad labai atsargiai reikia elgtis su žmogumi. Žmogus yra turtas, žmogus yra tas asmuo, kuris įgyja žinių, kelia kvalifikaciją, įgyja patirties. Jeigu jis dirba valstybės tarnautoju, tai reikia jį taip panaudoti, kad duotų kuo geresnį rezultatą per kuo trumpesnį laikotarpį.

Noriu pasveikinti jus visus čia susirinkusius. Aš tikiu, kad jumyse spindi viltis, kad Lietuvoje galima padaryti gerus darbus. O ta viltis yra todėl, kad šiandien jūs galėjote susitarti ir susirinkti. Tai reiškia, kad Jūs turit apie ką pasikalbėti, kad jūs turite daug idėjų. Svarbiausia, kad noras būtų Lietuvoje padaryti pokyčius, ir kad žmonės turėtų darbo, kad žmonės čia galėtų gyventi su gera nuotaika, kad čia galėtų auginti vaikus, leisti į mokslus ir džiaugtis. Valdžia yra žmonių valdžia, ir mums visiems reikai sudaryti sąlygas save realizuoti. Bet reikalingi norai ir gebėjimai tai padaryti. Ačiū, ir su gražia švente!
Prikabinti failai
a. butkevičius.JPG
a. butkevičius.JPG (178.73 KiB) Peržiūrėta 1941 kartus(ų)
Kelio žmonės
Site Admin
 
Pranešimai: 1406
Užsiregistravo: Pir Lap 19, 2012 5:59 pm

Grįžti į Asociacija „Lietuvos keliai"

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Google [Bot] ir 1 svečias

cron