„Latvijas tilti“ kreipėsi į Konkurencijos tarybą

„Latvijas tilti“ kreipėsi į Konkurencijos tarybą

Standartinė Kelio žmonės » Pir Geg 25, 2015 10:43 am

„Latvijas tilti“ dėl vakarinio aplinkkelio kreipėsi į Konkurencijos tarybą

Vilnius, gegužės 20 d. (BNS).

Kelių statybos bendrovės „Latvijas tilti“ ir „Kauno keliai“ dėl maždaug 90 mln. eurų vertės Vilniaus vakarinio aplinkkelio tiesimo konkurso kreipėsi į Konkurencijos tarybą. Anot įmonių, prašoma ištirti, ar konkursą laimėjusios bendrovės nėra sudariusios konkurenciją ribojančio susitarimo ir pasidalijusios tiesimo darbus. Tuo metu Konkurencijos taryba nekomentuoja, ar gavo bendrovių prašymą.
Kovą konkursą laimėjo „Kauno tiltų“ konsorciumas, kuriame yra Vilniaus kelių ir inžinerinių tinklų tiesimo bendrovė „Fegda“, Prancūzijos kapitalo kelių tiesimo bendrovė „Eurovia Lietuva“, Suomijos kapitalo „Lemminkainen Lietuva“ ir koncerno „Icor“ valdoma įmonė „Axis Power“.
Konkurencijos taryba tyrimo nekomentuoja.

„Ir tais atvejais, kai gaunamas skundas, ir tuomet, kai Konkurencijos taryba savo iniciatyva analizuoja tam tikrą rinką, ankstyvas tokio pobūdžio informacijos atskleidimas gali pakenkti įrodymų surinkimui, vykdomų ir būsimų tyrimų eigai, todėl Konkurencijos taryba laikosi tarptautinės praktikos komentuoti tik jau baigtus tyrimus“, - BNS pateiktame komentare teigė tarybos atstovė Viktorija Urbonavičiūtė.
Anot „Latvijas tilti“ ir „Kauno kelių“, įtarimus kelia tai, kad prie laimėtojų prisijungė „Axis Power“, kuri prieš tai skundė konkursą.

„Įtarimus dėl draudžiamo susitarimo sustiprina faktas, kad viena iš konkurso nugalėtojų bendrovė „Axis Power“ dėl konkurso sąlygų neteisėtumo buvo pateikusi skundą Vilniaus miesto savivaldybės administracijai ir pateikusi ieškinį teismui. Tačiau vėliau „Axis Power" ieškinį atsiėmė ir buvo paskelbta kartu su „Kauno tiltais" ir kitomis bendrovėmis taip pat dalyvausianti aplinkkelio statybos darbuose“, - teigiama pranešime.

Anot įmonių, jei dėl aplinkkelio tiesimo ir kartu perkamos elektros linijos rekonstrukcijos darbų būtų vykusi reali konkurencija, pasiūlytos kainos būtų buvusios daug mažesnės, o 5 įmonių konsorciumas atrodo keistai.

„Toks draugiškas konkuruojančių įmonių susitarimas kartu tiesti penkis kilometrus aplinkkelio atrodo keistai, nes dauguma jų be vargo tokį darbą galėtų atlikti savarankiškai. Kelių statybos rinka šiuo metu stagnuoja, įmonių pajėgumai nėra pilnai išnaudojami, todėl pagrįstos priežasties vienyti pajėgas nėra. Nebent taip siekiama pasidalinti darbus ir užkirsti galimybę bendrovėms konkuruoti“, – pranešime teigė „Kauno kelių“ generalinis direktorius Ramūnas Šilinis.

„Latvijas tilti“ ir „Kauno keliai“ dėl konkurso taip pat kreipėsi į teismą. Anot bendrovių, jos pasiūlymų konkurse neteikė, nes nebūtų galėjusios apskųsti konkurso sąlygų teismui, kadangi tokia nuostata buvo įtraukta į konkurso sąlygas.

Vilniaus apygardos teismas gegužės 4 dieną atmetė „Latvijas tilti“, „Kauno kelių“, „Legranos“ ir „Eltel Networks“ prašymus nutraukti rangovo konkursą. Šį teismo sprendimą „Latvijas tilti“ ir „Kauno keliai“ gegužės viduryje apskundė Apeliaciniam teismui.

„Kauno tiltų“ konsorciumas konkursą laimėjo pasiūlęs 89,692 mln. eurų kainą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama

Prikabinti failai
vilniaus aplinkkeliai.jpg
vilniaus aplinkkeliai.jpg (901.13 KiB) Peržiūrėta 1190 kartus(ų)
Kelio žmonės
Site Admin
 
Pranešimai: 1406
Užsiregistravo: Pir Lap 19, 2012 5:59 pm

Grįžti į Vilniaus vakarinis aplinkkelis

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron