VGTU kuria skaitmeninės statybos centrą

VGTU kuria skaitmeninės statybos centrą

Standartinė Kelio žmonės » Pir Bal 28, 2014 9:31 am

VGTU kuria skaitmeninės statybos centrą

Pranešimas žiniasklaidai
2014-04-24


Kovo pradžioje pradėta skaitmeninės statybos reforma įsibėgėja – statybos specialistus ruošiantis Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) kuria pirmąjį Lietuvoje Skaitmeninio ir informacinio modeliavimo technologijų statyboje centrą. Naujasis centras skirtas skaitmeninės statybos kompetencijų ugdymui, inovacijų, susijusių su statybų informaciniu modeliavimu (BIM) kūrimu, skatinimu bei perdavimu rinkos dalyviams.
BIM (Building Information Modelling) sistemų plėtra apima ne tik statybos sektoriaus specialistus ir architektus, bet ir aplinkos, transporto, infrastruktūros inžinierius, todėl naujajame VGTU Skaitmeninio ir informacinio modeliavimo technologijų statyboje centre susiburs įvairių sričių mokslininkai iš septynių universiteto fakultetų – Statybos, Aplinkos inžinerijos, Architektūros, Transporto inžinerijos, Elektronikos, Mechanikos ir Fundamentinių mokslų.
„Diegiamos naujos technologinės BIM inovacijos padidins statybos proceso efektyvumą ir kokybę. Jos leis daug lengviau valdyti statinio projektą nuo pirminės idėjos iki realizacijos. Tam kad įvairios patirties turintys specialistai suprastų šių technologijų galimybes ir jų teikiamą naudą, kuriame specialų centrą, kuris teiks mokslines-praktines paslaugas kuriamai Lietuvos BIM sistemai, koordinuos BIM specialistų rengimo klausimus bei konsultuos rinkos dalyvius,“ – pasakojo VGTU rektorius Alfonsas Daniūnas.
Pasak A. Daniūno, statybų informacinio modeliavimo (BIM) sistemų vystymas – tai pagrindinė šiuolaikinių skaitinių ir informacinių technologijų statybos inžinerijoje, architektūroje ir kitose susijusiose srityse varomoji jėga ir ateitis. Skaitmeninė statyba Lietuvoje žengia pirmuosius žingsnius, tačiau ji yra būtina siekiant padidinti visų statybos pramonės dalyvių kompetenciją ir darbo našumą, Lietuvos statybų sektoriaus konkurencingumą pasaulyje, sutaupyti lėšų statant ir eksploatuojant visuomeninius objektus.
Pagal BIM koncepciją visas statinio projektas ir jo atskiros dalys kuriami vientisame kompiuteriniame grafiniame-informaciniame modelyje, apimančiame visas projekto stadijas ir etapus. Tokiame modelyje sujungiami tiek brėžiniai ir visa projekto dokumentacija – medžiagų poreikių lentelės, specifikacijos, ataskaitos, sąmatos, tiek 3D informacija, kuri atsinaujina pakoregavus bet kuriuos konstrukcijos parametrus.
BIM modelyje sujungiamos visos projekto stadijos – architektūrinė, konstrukcinė, inžinerinių dalių, sąmatinė, technologinė ir eksploatacinė, taip pat jame išskiriami skirtingi projekto etapai – konceptualus, techninis, darbo projektas, statyba, eksploatacija ar rekonstrukcija. Kadangi toks modelis yra vieningas informacijos šaltinis visiems projekto dalyviams – architektams, konstruktoriams, inžinerinių dalių specialistams, sąmatininkams bei technologams, jie visi turi mokėti perskaityti, suprasti bei keisti užkoduotus duomenis.
Vieninga statinio informacinio modelio koncepcija padės administruoti ir valdyti statybos procesą, palengvins dokumentacijos saugojimą ir tvarkymą tiek įmonės, tiek visos šalies mastu.

###

Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VGTU) – inovatyvus Lietuvos universitetas, ugdantis kūrybiškus aukštos kvalifikacijos specialistus. Universitetas lyderiauja technologinių mokslų srityje ir užtikrina šiuolaikines, į darbo rinką orientuotas studijas. Mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros darbai vykdomi 14 institutų, 2 mokslo centruose, 33 laboratorijose. VGTU veikia moderniausias Rytų Europoje Civilinės inžinerijos mokslo centras ir didžiausia Lietuvoje Mobiliųjų aplikacijų laboratorija. Turėdamas daugiau kaip 400 partnerių tarp užsienio aukštųjų mokyklų, VGTU suteikia plačias tarptautinių studijų bei praktikų galimybes ir pirmauja Lietuvoje pagal užsienyje studijuojančių studentų, išvykusių pagal „Erasmus“ mainų programą, skaičių.

Daugiau informacijos
Agnė Mažeikytė
Viešosios komunikacijos direkcija
Vilniaus Gedimino technikos universitetas
el. paštas agne.mazeikyte@vgtu.lt
mob. tel. 865685067
Prikabinti failai
Vilniaus Gedimino technikos universitetas.jpg
Vilniaus Gedimino technikos universitetas.jpg (132.91 KiB) Peržiūrėta 1353 kartus(ų)
Kelio žmonės
Site Admin
 
Pranešimai: 1552
Užsiregistravo: Pir Lap 19, 2012 5:59 pm

Grįžti į VGTU

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Google [Bot] ir 2 svečių