Gulbių kaklai virš Zalcacho upės

Informacija apie išmaniųjų statybos įrankių panaudojimą, technologines naujoves, jų pritaikomumą, ekploatacijos praktiką

Gulbių kaklai virš Zalcacho upės

Standartinė Kelio žmonės » Pen Lie 05, 2013 9:41 am

http://www.sa.lt

Lėheno hidroelektrinės Zalcburge pastatas išskirtinis daugeliu aspektų: originalia projekto architektūra, neįprasta vieta ir ypatingais matmenimis. Kartu visa tai kelia ir didžiulių iššūkių. Vienas jų – riboto dydžio statybvietėje Zalcacho vidurupyje tonas betono ir plieno ne tik paversti nepaprastai žavia bei funkcionalia forma, bet ir iki minimumo sumažinti statybos darbų keliamą poveikį aplinkiniams gyventojams bei aplinkai.

Kad pasiektų šiuos tikslus, konsorciumas projektus įgyvendina dviem atskirais etapais. Per pirmąjį etapą, 2010 metų rugsėjį–2011 metų gruodį, Zalcacho upės tėkmė nukreipta taip, kad dešiniajame upės krante atsirastų vietos statinio pamatų šachtai. Čia statybininkai pastatė pirmuosius tris užtvankos skyrius ir kertantį tiltą. Savitos formos užtvankos statiniai yra 2,5 metro pločio ir iki 50 metrų ilgio. Kiekvienas jų išlietas iš keturių sekcijų. Šioms 4,70 metro aukščio ir 12 metrų ilgio sekcijoms formuoti panaudota didelio našumo sienų klojinių sistema FF20.

Paruošti standartiniai elementai šiai klojinių sistemai suteikia privalumų, kuriuos turi klojiniai su medienos sijomis (nelieka rėmų atspaudo), ir kartu – rėminės klojinių sistemos tinklelio pranašumų.Specialios FF20 klojinių sistemos elementų jungtys užtikrina, kad kėlimas kranu būtų saugus, o surinkta sistema – tvirta ir neslystanti. Kaip fiksuojančius klojinius S raidės – gulbės kaklo – formos statiniams ir šoninėms sienoms statybos brigada naudojo iš klojinių sistemos „Top 50“, profiliuotų medienos karkasų ir „Dokaplex“ klojinių plokščių pagamintus elementus.Į statybvietę pristatytus elementus buvo galima naudoti iš karto. Klojinių plokštės, kurios buvo naudojamos išoriniam paviršiui suformuoti, leido sukurti nepriekaištingą apdailinio betono paviršių.Stambios, pakopinės, pagal užsakymą pagamintos platformos užtikrino saugią darbo aplinką atliekant betonavimo darbus. Be to, reikalui esant kranu jas buvo galima perkelti į kitą padėtį.

Pabaigus statinius dešiniajame upės krante, Zalcacho tėkmė nuo 2012 metų sausio nukreipta virš naujai pastatytų užtvankos skyrių, taip sukuriant vietą antrajam statybos darbų barui. Per antrąjį etapą, kuris pradėtas 2012 metų sausį ir truks iki 2013 metų vidurio, darbai vyksta kairiajame upės krante, ir bus statomas skiriamasis pylimas, elektrinės pastatas dviem „Kaplan“ tipo turbinoms su pasukamomis mentėmis ir virš vandens bei po vandeniu esančios šoninės sienos su žuvitakiu. Du hidroelektrinės blokai turėtų pradėti veikti 2013 metų gegužę.
Prikabinti failai
Novatoriskos-technologijos_5.jpg
Novatoriskos-technologijos_5.jpg (77.4 KiB) Peržiūrėta 1604 kartus(ų)
Kelio žmonės
Site Admin
 
Pranešimai: 1406
Užsiregistravo: Pir Lap 19, 2012 5:59 pm

Grįžti į Išmanioji statyba

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias