Formavimo sistema sudėtingo skerspjūvio statiniams

Informacija apie išmaniųjų statybos įrankių panaudojimą, technologines naujoves, jų pritaikomumą, ekploatacijos praktiką

Formavimo sistema sudėtingo skerspjūvio statiniams

Standartinė Kelio žmonės » Pen Lie 05, 2013 9:44 am

Hidrauliniu būdu valdoma formavimo sistema sudėtingo skerspjūvio statiniams

www.sa.lt
2010 metais baigtas tiesti 57 kilometrų ilgio Gotardo geležinkelio tunelis taps centriniu elementu naujoje magistralėje, sujungsiančioje Europos šiaurės ir pietryčių regionus. Geležinkelis, kurį tikimasi atidaryti 2017-aisiais, turėtų sumažinti krovininių ir lengvųjų automobilių eismo intensyvumą Centrinės Šveicarijos Alpėse.
Dėl sudėtingų geologinių vietovės sąlygų ilgiausio pasaulyje geležinkelio tunelio statyba buvo vertinama kaip ypatingo sudėtingumo projektas. Statyba truko 15 metų, kainavo apie 25 mlrd. litų.

Konsorciumas AGN turėjo užduotį atlikti statybos darbus Amstego ir Erstfeldo ruožuose. Abu yra šiaurinėje tunelio pusėje, o bendras abiejų ruožų ilgis – 19 kilometrų. Liejant vidines dviejų Y formos statinių, esančių Erstfeldo ruože, sienas, darbai vyko visą parą naudojant hidrauliniu būdu valdomas ir didžiausias pritaikymo galimybes turinčias „Doka“ tunelių formavimo pavažas.

Erstfeldo statybos ruožo ilgis – 7400 metrų. Statybininkai naudojosi tunelių gręžimo įrenginiais, o dvi Y formos atšakas suformavo atlikdami sprogdinimo darbus ir po to klodami betono dangą. Kiekvienos šiųdviejų atšakų ilgis – 400 metrų.

Pagrindinis abiejų Y formos atšakų statinio ypatumas yra tai, kad smarkiai keičiasi skerspjūvis – nuo 5,72 metro pločio ir 7,92 metro aukščio pirmoje betonuojamoje sekcijoje iki 17,65 metro pločio ir 10,40 metro aukščio paskutinėje betonuojamoje sekcijoje.

Suprojektavus 37-ias betonavimo sekcijas, statyba pradėta nuo plačiosios dalies, ir kiekviena paskesnė sekcija buvo vis mažesnio skerspjūvio
Prikabinti failai
Novatoriskos-technologijos_4.jpg
Novatoriskos-technologijos_4.jpg (68.65 KiB) Peržiūrėta 1604 kartus(ų)
Kelio žmonės
Site Admin
 
Pranešimai: 1406
Užsiregistravo: Pir Lap 19, 2012 5:59 pm

Grįžti į Išmanioji statyba

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias