Mechanizatorius darbą pradeda įsijungdamas kompiuterį IV

Informacija apie išmaniųjų statybos įrankių panaudojimą, technologines naujoves, jų pritaikomumą, ekploatacijos praktiką

Mechanizatorius darbą pradeda įsijungdamas kompiuterį IV

Standartinė Kelio žmonės » Ant Spa 13, 2015 11:10 am

Pažanga: mechanizatorius darbą pradeda įsijungdamas kompiuterį

Kristina SAVICKAITĖ

AB „Panevėžio keliai“ Panevėžio filialo autogreiderio ir buldozerio mašinistas Virginijus Kurkauskas, plačiai šypsodamasis, pasakoja apie jo buldozeryje atsiradusias technologijas. Mechanizatorius mikliai demonstruoja kompiuterio galimybes ir juokauja, kad prie „nepatiuninguoto“ mechanizmo vairo persėsti kažin ar benorėtų.

– Kiek laiko dirbate su automatinio valdymo sistemomis?

– Su šiomis technologijomis pirmą kartą susidūriau prieš metus. Pirmoji reakcija? Buvo neramu. Visi kartu svarstėme, ar sugebėsime, ar viskas bus gerai.

– Kiek laiko prireikė, kad „perkąstumėte“ naujoves, kas buvo sunkiausia?

– Priprasti prireikė maždaug mėnesio. Nepasakyčiau, kad buvo labai sunku ar labai lengva. Tik neįprasta. Juk reikėjo išmokti lygius susivesti, nusistatyti aukščius ir pan. Mano kasdieniai darbai dabar prasideda taip – pasistatau anteną ir įsijungiu kompiuterį. Tuomet pagal atsiųstą projektą susivedu duomenis: reikalingas medžiagas, kurias skleisim, aukščius ir tada jau pradedu darbuotis.

– Ar jaučiate skirtumą tarp to, kas buvo, ir ką darote dabar?

– Be abejo, skirtumas didžiulis. Darbas labai palengvėjo. Liaudiškai tariant, jau nebereikia „daryti iš rankos“, viskas išeina lygiai, gražiai. Manau, ir kolegos man pritars. Štai, pavyzdžiui, šiandien pila lietus. Kiek man padedančių kolegų matote aplink buldozerį? Nė vieno. O jiems ir nereikia čia šlapti. Didžiausias mano pagalbininkas dabar yra čia – kompiuteris. Ar pastebėjote, kad ir aukštį rodančių kuoliukų nebėra? Ne tik aukštį, bet ir plotį ar nuolydį dabar matau čia, ekrane. Čia galiu stebėti savo buldozerį ir 3D, ir 2D plokštumoje.

– Kada ypač pajutote naujausių sistemų privalumus?

– Vienas didesnių iššūkių – darbas geležinkeliuose. Per ribotą laiką turime dirbti kokybiškai ir itin tiksliai. Be abejo, kai žinai, kad vadinamasis eismo „langas“ truks konkretų ribotą laiką, šiek tiek nerviniesi. Juk pasitaiko ir nenumatytų trikdžių. Pvz., po esamu keliu atrandi durpių arba didelį akmenį, kurio iškart taip lengvai nepašalinsi. Tuomet viskas pasikeičia per akimirką. Darbų grafikas išsiderina, turi staigiai reaguoti. Džiaugiuosi, kad naujosios sistemos dabar leidžia suspėti viską atlikti laiku.

– Kas laimi iškylančius ginčus dėl projekto vykdymo – technologijos ar žmogus?

– Dažniausiai laimiu aš kartu su savo technologijomis (šypsosi). Visokių situacijų būna. Tenka pasiginčyti dėl aukščio, nesutampa niveliacijos. Meistrai sako: aukštis toks, aš sakau – kitoks. Atrodytų, paklaida nedidelė, vos pora centimetrų. Bet juk keliui jie labai svarbūs.

– Ar įdomu dirbti su naujomis technologijomis?

– Aišku, įdomu. Su jomis išmokę dirbti kolegos patenkinti ir grįžti prie senų metodų, manau, nebenorėtų (šypsosi). Svarbiausia, kad sutaupome laiko. Nebereikia kelis kartus važinėti, iš naujo tankinti dangos.

– Kas bus, jei valdžia ir technologijų skyrius sugalvos dar daugiau naujovių?

– Imsim ir darysim. Viskas bus gerai.
Prikabinti failai
PK6090.jpg
PK6090.jpg (37.99 KiB) Peržiūrėta 1419 kartus(ų)
PK6089.jpg
PK6089.jpg (41.74 KiB) Peržiūrėta 1419 kartus(ų)
PK6087.jpg
PK6087.jpg (49.8 KiB) Peržiūrėta 1419 kartus(ų)
PK6086.jpg
PK6086.jpg (47.06 KiB) Peržiūrėta 1419 kartus(ų)
PK6085.jpg
PK6085.jpg (51.77 KiB) Peržiūrėta 1419 kartus(ų)
PK6080.jpg
PK6080.jpg (31.45 KiB) Peržiūrėta 1419 kartus(ų)
kurkauskas.jpg
kurkauskas.jpg (44.45 KiB) Peržiūrėta 1419 kartus(ų)
01 Virginijus Kurkauskas.jpg
01 Virginijus Kurkauskas.jpg (42.97 KiB) Peržiūrėta 1419 kartus(ų)
Kelio žmonės
Site Admin

Grįžti į Išmanioji statyba

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias