Apie technologinę pažangą – Domas Dabulevičius

Informacija apie išmaniųjų statybos įrankių panaudojimą, technologines naujoves, jų pritaikomumą, ekploatacijos praktiką

Apie technologinę pažangą – Domas Dabulevičius

Standartinė Kelio žmonės » Ant Spa 20, 2015 1:25 pm

Pažanga: mechanizatorius darbą pradeda įsijungdamas kompiuterį (tęsinys)

Kristina SAVICKAITĖ

Objekte darbuojasi ir AB „Panevėžio keliai“ technologijų skyriaus specialistas Domas Dabulevičius. Jis pasakoja, kad pažangūs geodeziniai sprendimai leidžia rinkti informaciją apie jau atliktus darbus. Pavyzdžiui, operatyviai patikrinti, ar teisingai buvo nustatyti aukščiai, pločiai. Domas tikina, kad lygiai taip pat galima įvertinti ir darbų kiekius, kurie buvo atlikti per pamainą ar dieną. Specialisto nuomone, tokia informacija statinio statybos vadovams padeda kokybiškiau planuoti ir organizuoti darbus.

– Gerbiamas Domai, koks prietaisas Jūsų rankose?

– Tai yra standartinis GPS imtuvas, pritaikytas kontrolės, priežiūros darbams. Su juo, aišku, galima atlikti ir paprasčiausius geodezininko darbus – žymėjimą, matavimus. Šiandien su šiuo prietaisu tikrinu visus buldozerio atliekamus darbus. Atliksiu objekte įrengto sluoksnio matavimus ir dienos pabaigoje statybos vadovui galėsiu pateikti ataskaitas.

– Kokie duomenys atsispindi ataskaitose?


– Patys įvairiausi. Pvz., apie aukščių palyginimus. Ataskaitoje matysis, kaip tai atrodo palyginus su projektiniais dydžiais. Statybos vadovas matys, kas pasiekta, ko galbūt jie perpylė, padaugino. Aš, kaip nešališkas žmogus, patikrinu, ar geometrija padaryta gerai, atlieku matavimus ir atiduodu duomenis analizei. Tai tarsi nešališka naudinga paslauga, kurią, tikimės, vertina visos pusės.

– Kokios dar yra Jūsų darbinės užduotys? Su kokiais iššūkiais tenka susidurti?


– Skaitmeninio modelio diegimas, darbų eigos tikrinimas pagal šį modelį, pagalba vykdant savikontrolę – štai pagrindinės mano darbo sritys. Dažniausiai būnu objekte ir padedu žmonėms. Diegimo procesas yra ilgas ir sudėtingas. Mes patys dar tik mokomės. Būna ir nesusikalbėjimų. Kartais žmonės, iki galo neįsigilinę į diegiamas naujoves, tikisi per daug, nori visko čia ir dabar. Todėl stengiamės viską išsiaiškinti, aptarti jų lūkesčius, bendrauti. Tuomet visi darbai vyksta kur kas sklandžiau.

– Kaip į Jus žiūri darbuotojai, ko tikisi?


– Šiuo metu aš ir mano kolegos esame kaip pagalba. Niekas iš esmės nepasikeitė. Statybų trejetas liko tas pats: projektuotojas, užsakovas, rangovas. O mes padedame šiam trejetui sklandžiai dirbti. Be abejo, reikia visų pusių geranoriškumo. Labiausiai norėtųsi dar sėkmingesnio bendradarbiavimo su statybos, darbų vadovais. Visų mūsų tikslas tas pats – sumažinti laiko sąnaudas, pagerinti darbo efektyvumą. Naujosios technologijos yra ateitis, todėl norėtųsi jas panaudoti visapusiškai.

– Kas patraukliausia Jūsų darbe?


– Man smagiausia, kad nėra monotonijos. Jau pats žodis „technologijos“ reiškia, kad nėra jokios rutinos. Tai universalus darbas. Į kolektyvą atėjau, galima sakyti, „nuo kelio“. Daug kas buvo nauja, bet labai įdomu. Smagu, kai matau progresą, kitų darbuotojų užsidegimą, tai labai motyvuoja. Kai kasdien dirbi su naujomis technologijomis, kitaip, atrodo, ir negalėjo būti. Būna dienų, kai ištisai dirbame objekte. Būna, kad nemažai laiko tenka praleisti prie kompiuterio. Šis darbas mane žavi dėl savo įvairovės. Kitur savęs nebegalėčiau įsivaizduoti.

Laikraštis 'Kelio žmonės" nr. 26
Prikabinti failai
domas objekte.jpg
domas objekte.jpg (37.37 KiB) Peržiūrėta 1586 kartus(ų)
domas objekte 2 (2).jpg
domas objekte 2 (2).jpg (35 KiB) Peržiūrėta 1586 kartus(ų)
domas objekte 2 (1).jpg
domas objekte 2 (1).jpg (40.79 KiB) Peržiūrėta 1586 kartus(ų)
domas dabulevicius (1).jpg
domas dabulevicius (1).jpg (20.71 KiB) Peržiūrėta 1586 kartus(ų)
Kelio žmonės
Site Admin
 
Pranešimai: 1406
Užsiregistravo: Pir Lap 19, 2012 5:59 pm

Grįžti į Išmanioji statyba

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron