Sodų bendrijas siūloma pertvarkyti į gyvenamuosius kvartalus

Verslo, ekonomikos, socialinės problemos

Sodų bendrijas siūloma pertvarkyti į gyvenamuosius kvartalus

Standartinė Kelio žmonės » Ant Gru 02, 2014 10:20 am

Sodininkų bendrijas siūloma pertvarkyti į gyvenamuosius kvartalus

Vilnius, lapkričio 27 d. (BNS).


Seimui siūloma miestuose ir priemiesčiuose esančias gyvenamaisiais namais apstatytas sodininkų bendrijų teritorijas pertvarkyti į gyvenamuosius kvartalus, jeigu sodininkai to norės.

Parlamentinis Aplinkos apsaugos komitetas šią savaitę apsvarstė ir pritarė tai numatančioms Sodininkų bendrijų įstatymo pataisoms.

Komiteto vadovas socialdemokratas Algimantas Salamakinas BNS teigė, kad įstatymo pakeitimai yra neišvengiami.

„Sodininkų bendrijos, prieš 40 metų buvusios priemiestyje, dabar Vilniaus mieste jau vos ne centre atsidūrė. Kai pažiūri pamatai, kad ten sodininkų nieko nėra, yra tik gyvenamieji namai su savo savotiška architektūra, savotiškais keliais“ , - BNS teigė parlamentaras.

Pasak jo, sodininkų bendrijas pertvarkius į gyvenamuosius kvartalus, būtų galima Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis sutvarkyti infrastruktūrą, pavyzdžiui, vandenvalos ūkį. Taip pat savivaldybė privalėtų tvarkyti, remontuoti bei valyti tokio kvartalo kelius, kuriais dabar turi rūpintis patys sodininkai.

Tačiau A.Salamakinas prognozuoja, kad sodininkų bendrijų į gyvenamuosius kvartalus nebus skubama pertvarkyti dėl galinčio padidėti žemės mokesčio.

„Jeigu yra sodininkų bendrija, tai moka mažesnius žemės mokesčius, o gyvenamasis kvartalas moka žymiai didesnius,“ - teigė Seimo narys.

Jis taip pat pabrėžė, kad sodininkų bendrijose nebus draudžiama statyti gyvenamuosius namus, tik siūloma nustatyti kai kuriuos apribojimus jų aukščiui. Komitetas nutarė iki 8,5 metrų apriboti gyvenamojo namo didžiausią aukštį.

Aplinkos apsaugos komitetas taip pat siūlo nustatyti, kad sodininkų bendrijose bendrojo naudojimo žemėje esančių vidaus kelių minimalus plotis nebūtų mažesnis kaip 4,5 metro.

Seimas Sodininkų bendrijų įstatymo pataisas planuoja apsvarstyti ir dėl jų balsuoti dar iki Kalėdų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama
Prikabinti failai
sodu bendrijos.jpg
sodu bendrijos.jpg (11.3 KiB) Peržiūrėta 1384 kartus(ų)
Kelio žmonės
Site Admin
 
Pranešimai: 1552
Užsiregistravo: Pir Lap 19, 2012 5:59 pm

Grįžti į Kitos aktualijos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron