Siūlymą palengvinti darbuotojų atleidimą nagrinės ekspertai

Verslo, ekonomikos, socialinės problemos

Siūlymą palengvinti darbuotojų atleidimą nagrinės ekspertai

Standartinė Kelio žmonės » Pen Vas 13, 2015 10:54 am

Siūlymą liberalizuoti daugiau uždirbančiųjų atleidimą nagrinės ekspertai

Vilnius, vasario 9 d. (BNS).

Siūlymą liberalizuoti daugiau uždirbančiųjų atleidimą iš darbo nagrinės ekspertai, rengiantys Darbo kodekso pataisas. Premjeras mano, kad Darbo kodeksas yra pasenęs ir jį reikia keisti, nes pagal darbo rinkos padėtį šalis „Doing Bussines“ reitinge užima tik 124 vietą.

„Kokiam variantui bus pritarta, matysime, bet kad Darbo kodekse yra dar iš sovietinių laikų galiojantys kai kurie straipsniai, kurie yra pasenę, kurie neatitinka šio laikotarpio, šių laikų dvasios ir kad Lietuva vertinama pagal Darbo kodekso straipsnius, arba rinkos situaciją, 124 vietoje pagal „Doing Bussines“, tai irgi yra neramu“, - pirmadienį po Vyriausybės pasitarimo sakė premjeras Algirdas Butkevičius.

„Pasiūlėme, kad Darbo kodekso pataisos būtų įtrauktos į pasiūlymą, kurį ruošia specialistai ir ekspertai, kuriuos yra pasamdžiusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, kad nebūtų pavieniui atskiri straipsniai teikiami Seimui, bet tiesiog būtų perkelti į pagrindinį dokumentą. Jie nėra atmesti, bet paprašyta, kad jie būtų kartu svarstomi su pagrindiniu teisės aktu“, - pridūrė ministras pirmininkas.

Anot jo, kovo mėnesį turėtų prasidėti Darbo kodekso svarstymai ministerijose, o Seimą jo projektas turėtų pasiekti gegužę.

„Aš manau, kad jau kovo mėnesį turėtų prasidėti svarstymai, nes lyg ir iki kovo mėnesio vidurio ekspertai turėjo baigti tą dokumentą ruošti, tada turi būti suderinta su atskiromis ministerijomis, po to turi atkeliauti į Vyriausybę ir Vyriausybė kompleksiškai turėtų apsvarstyti“, - teigė ministras pirmininkas.

Parlamentaras R.Žemaitaitis siūlo, kad uždirbantiems 1,5 karto daugiau nei vidutinis atlyginimas (1045 eurus), būtų nustatytos lankstesnės darbo sutarties sąlygos.

Parlamentaras siūlo įteisinti terminuotas darbo nuolatinio pobūdžio darbams, kai dėl to sutaria darbuotojas ir darbdavys, nustatyti 1 arba 2 mėnesių įspėjimo apie atleidimą terminą (dabar - 2 ir 4 mėnesių), o atleidus iš darbo darbuotojui išmokėti ne daugiau 3 vidutinių darbo užmokesčių kompensaciją (šiuo metu - 6 mėnesių). Taip pat siūloma nustatyti 180 valandų viršvalandžių per metus limitą, o ne 120, kaip šiuo metu.

Tokią tvarką siūloma taikyti tik bendrovėms, kurios atitinka patikimo darbdavio statusą - jose mažiau nei 10 proc. darbuotojų gauna minimalų atlyginimą ir per 5 metus nebuvo nelegalaus darbo atvejų.
A.Butkevičiaus teigimu, kol kas šie siūlymai tik svarstomi, jiems kol kas nepritarta.

„Tai dar niekas nekalba, kad tiems variantams pritarta, mes tik pasakėm, kad tai turi būti svarstoma, o ar tam bus pritarta, ar nebus, mes negalime atsakyti“, - tikino A.Butkevičius.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama
Prikabinti failai
darbo kodeksas.jpg
darbo kodeksas.jpg (17.28 KiB) Peržiūrėta 1239 kartus(ų)
Kelio žmonės
Site Admin
 
Pranešimai: 1552
Užsiregistravo: Pir Lap 19, 2012 5:59 pm

Grįžti į Kitos aktualijos

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron