Labai svarbu, su kuo einat tą naktį ieškoti paparčio žiedo

Kelių naudotojų tolerancijos skatinimo programa

Labai svarbu, su kuo einat tą naktį ieškoti paparčio žiedo

Standartinė Kelio žmonės » Ket Bir 23, 2016 1:47 pm

Kelių ekspertas: „Labai svarbu, su kuo einat tą naktį ieškoti paparčio žiedo“

Kelio moteris Stefutė:

– Vasaros metu kartu su pargrįžusiais paukščiais grįžta ir mūsų brangiausi emigrantai. Susitvarkyti dantų, nusikirpti, atšvęsti vestuvių ir, žinoma, paatostogauti. Nes kur geriau tu pailsėsi, jei ne pas mamą kaime? Ir dažniausiai kartu atsiveža kaimynę Džesiką, draugą Maiklą ar net bosą Džoną. O tuo metu kaip tik Joninės lietuvių žemėje, ir užsieniečiams taip įdomu, kas tai per šventė? Aš tiesiai šviesiai galėčiau jiems paaiškinti, kad tai pati trumpiausia naktis, kurios metu pateisinami visi beprotiški poelgiai.

Gal ir gerai, kad ji trumpiausia, nes jei būtų ilgiausia, tai po jos pusė šeimų išsiskirtų. Juk kur tu matęs, kad visiškoj tamsoj, dažniausiai miške, su neaišku kuo (tik kaimynės dažniausiai žino, su kuo), žmonės eina ieškoti, ko išvis nėra žemėj. Niekad nebuvo ir galiu garantuoti – niekad nebus. Nes paparčio žiedo aš net nuotraukos nesu mačiusi. O prieš tai suvalgo visą iešmą šašlykų ir dar juos alumi užgeria. Juk paskui galva visiškai susisukt gali. Žodžiu, tą naktį gali durniuoti kaip nori, kur nori, su kuo nori ir kitą dieną gali pasiteisinti – Joninės! Labai lietuviška: „Geriau iš ryto gėda nei iš vakaro liūdna.“

Trumpai tariant, siūlau užsieniečius atvežti į svečius per Kūčias, kai pas mus gyvuliukai kalba. Tegul mano, kad lietuviai visai nieko žmonės, tik jų gyvuliai keisti.

Kelių ekspertas:

– Miela Stefute... Nežinau, kas atsitiko jūsų gyvenime, bet šitaip sumenkinti vienos gražiausių lietuvių tradicinių švenčių tikrai nereikėtų. Gal kas jus apgavo, kad jūs taip nenorit tikėti stebuklais? Juk laimė – tai ne kažkoks daiktas, o ėjimas link jos. Paparčio žiedo ieškojimas lietuvių tautoje reiškia, kad žmonės vis dar turi viltį. Kad viskas bus gerai, tik reikia labai to norėti ir tikėti. Labai svarbu, su kuo einat tą naktį ieškoti paparčio žiedo. Tarp kitko, norėjau paklausti, ar jūs Joninių naktį neužimta? Gal galima jus pakviesti pasivaikščioti?

Kelio moteris Stefutė:

– Pasivaikščioti? Na, nežinau... Šiaip turiu daug reikalų ir darbų, bet gal vien iš smalsumo ateisiu. Netikiu aš tais stebuklais, bet niekada nesakyk niekada... Žodžiu, taip. Joninių naktį prie miško, už ketvirtos eglės, nepraeikit pro damą su vainiku ant galvos. Bet neprisigalvokit nesąmonių, nes aš vien tik iš smalsumo...
Prikabinti failai
Stefute ir ekspertas azuole.jpg
Stefute ir ekspertas azuole.jpg (69.89 KiB) Peržiūrėta 830 kartus(ų)
Kelio žmonės
Site Admin

Grįžti į Taisom kelią

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias