Teismas: LG konkurso sąlygos buvo neteisėtos

Teismas: LG konkurso sąlygos buvo neteisėtos

Standartinė Kelio žmonės » Pen Bir 12, 2015 9:58 am

„Leonhard Weiss“ ir „Lietuvos geležinkelių“ ginče - dar vienas pastarųjų pralaimėjimas

Vilnius, birželio 8 d. (BNS).

Estijos bendrovei „Leonhard Weiss RTE“ pagaliau pavyko įrodyti, jog „Lietuvos geležinkelių“ pernai skelbto Klaipėdos stoties kelyno rekonstrukcijos rangovo konkurso sąlygos, kai signalizacijos ir eismo valdymo sistemų bei geležinkelio mazgo rekonstrukcijos darbai buvo sujungti į vieną, buvo neteisėtos.
Lietuvos apeliacinis teismas birželio 3 dieną pripažino neteisėtomis konkurso sąlygas ir panaikino Vilniaus apygardos teismo 2014 metų rugsėjį priimtą sprendimą.

Apeliacinis teismas pernai gruodį buvo priėmęs kitokią nutartį - tuomet jis atmetė „Leonhard Weiss“ reikalavimus, nes konkursas neįvyko, atmetus visų tiekėjų pasiūlymus. Tačiau Lietuvos Aukščiausiasis Teismas šiemet kovą sprendimą panaikino ir perdavė bylą iš naujo nagrinėti apeliacinės instancijos teismui.

LAT nurodė, kad teismui pripažinus ieškovo teisinį nesuinteresuotumą, jo pagrindiniai reikalavimai turėjo būti ne atmetami, taip sudarant regimybę dėl jų nepagrįstumo, o procesas turėjo būti nutrauktas.

„Leonhard Weiss“ teismui teigė, kad konkursas buvo neskaidrus, nes išimtines teises nuspręsti, kas gali jame dalyvauti ir pateikti pasiūlymus, buvo suteiktos vienam tiekėjui - elektroninių inžinerinių sprendimų bendrovei „Fima“. Pati neturėjusi būtinų sutarčių su sistemų gamintojais ir tiekėjais, Estijos įmonė paprašė „Fimos“, „Bombardier“ ir „Telekontos“ pateikti jai komercinius pasiūlymus, tačiau „Bombardier“ nurodė, kad jos atstovė tokiuose užsakymuose yra „Fima“, o „Telekonta“ - kad įrangą rekonstruojamuose ruožuose jau yra įdiegusios „Fima“ ir „Bombardier“, todėl tik jos gali suteikti garantijas.

Be to, „Leonhard Weiss“ priekaištavo, kad konkursas nebuvo skirstomas į dalis, dėl to mažiau nei ketvirtdaliui darbų taikomi specifiniai reikalavimai nulemia laimėtoją ir daugiau nei 75 proc. darbų atžvilgiu.

„Lietuvos geležinkeliai“ prašė skirti ieškovui 20 tūkst. litų baudą už piktnaudžiavimą procesinėmis teisėmis, veikiant nesąžiningai.

Pernai spalį nutrauktame konkurse dalyvavo „Taem projektų valdymo“ ir „Kelvistos“ susivienijimas, „OR Consulting“ kartu su Latvijos „,Isliena V“ ir Vokietijos geležinkelių statybos įmonė „Eisenbahn-und Bauplannungsgesellshaft mbH Erfurt“.

LAT balandį paskelbus, kad kito konkurso sąlygos buvo neteisėtos, „Lietuvos geležinkeliai“ gegužę nutraukė apie 30 mln. eurų vertės antrojo kelio ruože Žeimiai-Lukšiai statybos rangovo konkursą. To taip pat pasiekė bendrovė „ Leonhard Weiss RTE“, kuri pati konkurse nedalyvavo, o ginčo objektas buvo tas pats - signalizacijos ir eismo valdymo sistemos plėtros bei geležinkelio statybos darbų sujungimas į vieną konkursą, taip sudarant išimtines sąlygas „Fimai“.

Aukščiausias Teismas kovą dėl tų pačių priežasčių nutarė, kad tokio pat konkurso ruože Telšiai-Lieplaukė sąlygos yra neteisėtos, tačiau teismas neįpareigojo bendrovės konkursą nutraukti - tai turės spręsti pirmos instancijos teismas.


Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama
Prikabinti failai
geležinkeliai.jpg
geležinkeliai.jpg (39.96 KiB) Peržiūrėta 5766 kartus(ų)
Kelio žmonės
Site Admin
 
Pranešimai: 1552
Užsiregistravo: Pir Lap 19, 2012 5:59 pm

Grįžti į Teismų praktika

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias