Kelių inžinerijos studijų populiarumas muša rekordus

Kelių inžinerijos studijų populiarumas muša rekordus

Standartinė Kelio žmonės » Tre Vas 21, 2018 1:15 pm

Kelių inžinerijos studijų populiarumas muša rekordus

Lietuvos aukštųjų mokyklų galimos pertvarkos planų sukeltos negatyvios nuotaikos valstybinės aukštosios mokyklos – Panevėžio kolegijos kolektyvo, regis, neturėtų kankinti. Šiemet kolegijoje studijas pradėjo beveik 400 naujų studentų. Daugiausia jų – iš Panevėžio regiono. O į inžinerines studijas įstojo daugiausia studentų nuo kolegijos įkūrimo 2002 metais.

Rinkosi tęstinės formos studijas
„2017 metų studentų priėmimo rezultatai itin nudžiugino Panevėžio kolegijos Technologijos mokslų fakulteto akademinę bendruomenę. Pirmą kartą kolegijos veiklos istorijoje pirmakursių, pasirinkusių inžinerijos ir informatikos studijas, skaičius lenkė kitų fakultetų pirmakursių skaičių ir sudarė 38 procentus visų priimtųjų. Manau, kad viena iš šios sėkmės priežasčių – kolegijos ir įmonių bendradarbiavimas rengiant specialistus“, – laikraščiui „Kelio žmonės“ sakė Panevėžio kolegijos Technologijos mokslų fakulteto dekanė Birutė Dalmantienė.
„Pirmakursių būryje – ir 24 kelių inžinerijos studijų programos pirmakursiai, pasirinkę tęstinės formos studijas ir pasiryžę studijuoti neatsitraukdami nuo tiesioginio darbo. Rugsėjį fakultetui teko skubiai spręsti džiaugsmingus rūpesčius – didinti kompiuterizuotų studijų vietų skaičių mokomuosiuose kabinetuose ir laboratorijose. Įžanginė „KIn17“ akademinės grupės sesija parodė studijuojančiųjų nusiteikimą rimtoms studijoms – neatvykimas į paskaitas buvo itin retas reiškinys. Pažintinė praktika, vykusi AB „Panevėžio keliai“ bazėje, pademonstravo būsimiems kelių inžinerijos specialistams, kiek ir ko jiems reikės išmokti per studijų metus“, – pasakojo dekanė.
Lapkričio pabaigoje studentams vyks nuotolinės paskaitos ir konsultacijos, o gruodį jie susirinks į pirmąją egzaminų sesiją.
„Naujos studijų programos parengimas ir įregistravimas, regiono visuomenės informavimas apie planuojamas studijas ir pažintinės praktikos sėkmingas organizavimas – tai partnerių, Panevėžio kolegijos ir AB „Panevėžio keliai“, bendro darbo sėkminga pradžia“, – kalbėjo B. Dalmantienė.
Trečiasis strateginio bendradarbiavimo sutarties partneris – Lietuvos automobilių kelių direkcija prie LR susisiekimo ministerijos, aktyviai dalyvavusi rengiant ir įteisinant studijų programą „Kelių inžinerija“.

Ragina nebijoti pradėti nuo paprasto darbo
Spalio mėnesį kelių inžinerijos studijų programos pirmakursiai dalyvavo pažintinėje praktikoje, ji organizuota AB „Panevėžio keliai“ Panevėžio gamybinėje bazėje ir objektuose.
„Įgytų teorinių žinių pritaikymas praktikoje yra labai svarbus rengiant naujus specialistus. Aktyviai dalyvaujame ir dalyvausime šiame procese. Bendrovė yra suinteresuota, kad jauni specialistai ateitų dirbti tinkamai pasirinkę sritį, kur gali geriausiai save realizuoti, nes tik taip pasiekiama gerų rezultatų darbe“, – sakė AB „Panevėžio keliai“ generalinis direktorius Virmantas Puidokas. Bendrovės vadovas tikisi, kad kitais mokslo metais studijas Panevėžio kolegijoje pasirinks ne mažiau bendrovės darbuotojų nei šiemet. 2017–2018 metais Panevėžio kolegijoje kelių inžinerijos studijas pradėjo septyni bendrovės darbuotojai.
Panevėžio kolegijos Technologijos mokslų fakulteto praktinio mokymo vadovas Juozas Bečelis, atsakingas už kolegijos praktinio mokymo organizavimą, ragino pirmakursius nebijoti pradėti dirbti paprasto, aukštos kvalifikacijos nereikalaujančio darbo: „Svarbu kuo daugiau susipažinti ir betarpiškai padirbėti visose bendrovės darbo sferose. Gerai pažįstantys darbininkiškos profesijos peripetijas, turintys atitinkamus diplomus, tampa gerais vadovais, nes tik taip galima įgyti įgūdžių, didinančių specialisto vertę, darančių jį patrauklų darbo rinkoje. Per mokymosi periodą teks statybų bendrovėse atlikti tris praktikas. Kaip taisyklė, darbdaviai stebi studentus, jų žinias ir, svarbiausia, vertinama motyvaciją mokytis ir dirbti. Gerai užsirekomendavusiems visada pasiūlomas darbas“.
„Kelių statybos įmonėje galima pasirinkti darbą ne tik tiesiogiai gamyboje“, – pasakojo didžiausius objektus Panevėžio regione studentams pristatęs AB „Panevėžio keliai“ Panevėžio filialo direktoriaus pavaduotojas statybai Saulius Stravinkas. – Bendrovei reikalingi projektų inžinieriai. Tai darbas, susijęs su vykdomų projektų procesų dokumentavimu. Reikalingi projektuotojai, laboratorijos darbuotojai ir kitų sričių specialistai. Reikia tik atkakliai mokytis ir nebijoti išbandyti save įvairiose srityse. Gamybinė praktika – ideali galimybė surasti, kur kelių inžinerijoje galima pritaikyti įgytas žinias ir įgūdžius.“

Svarsto galimybę grįžti į Lietuvą
„Šiandien esu studentė emigrantė. Galvoju, gal laikas grįžti atgal į Lietuvą. Tad šias studijas pasirinkau, kad įvertinčiau pasklidusius mitus apie „blogąją Lietuvos ekonominę padėtį“. Noriu apsižvalgyti po laisvas idėjines nišas ir įvertinti galimybes vaikams augti Lietuvoje. Kadangi jau turiu vieną inžinerinį universitetinį išsilavinimą, kelių inžinerijos studijos Panevėžio kolegijoje tik papildys mano žinių bagažą, – sakė Alma Jakavičiūtė-Janulė, šiais metais pradėjusi kelių inžinerijos studijas Panevėžio kolegijoje. – Pagal turimą išsilavinimą man nemažai studijų programos disciplinų yra įskaityta. Tad pirmoji sesija man bus nesudėtinga, privalau dalyvauti tik pažintinėje praktikoje. Jos metu įsitikinau, kad pasirinktos studijos mane domina.“
Kokioje srityje norėtų dirbti baigusi studijas, A. Jakavičiūtė-Janulė dar tiksliai nežino. Galbūt lengviau bus apsispręsti pastudijavus kelių inžinerijos specialybės modulius. „Sakau draugams, kad po studijų galėsiu projektuoti naujas gyvenvietes visa apimtimi. Namus jau galiu projektuoti turėdama inžinerinės architektūros diplomą, kelių inžinerijos diplomas, manau, padės suprojektuoti jiems gatves ir kelius iki jų“, – juokavo studentė.

Iš arti pamatė kelių sektoriaus naujoves
„Kelių inžinieriaus specialybę pasirinkau todėl, kad ji atrodo kitokia nei išsilavinimas, kurį įgyja daugelis. Žinojau, kad inžinerija man tinka. Kai perskaičiau internete, kad Panevėžio kolegija organizuoja Kelių inžinerijos programą, net nesusimąstęs supratau, kur pretenduosiu studijuoti. Manau, ši specialybė perspektyvi, ir ne tik Lietuvoje, kadangi tokį darbą dirbančių išsilavinusių žmonių trūksta“, – pasakojo pirmakursis Robertas Kazlauskas.
„Pažintinės praktikos metu daug sužinojau apie ,,Panevėžio kelių“ įmonę, jos struktūrą, darbuotojus, techniką ir darbo procesus. Objektuose darbuotojai itin detaliai papasakojo apie naudojamas technologijas, kelio darbuotojų pareigybes, už ką kiekvienas yra atsakingas savo darbe. Nustebau sužinojęs, kad Panevėžio aplinkkelyje eismas bus organizuojamas 2+1 principu. Anksčiau tai matydavau tik Skandinavijoje. Manau, tai geras pasirinkimas“, – kalbėjo R. Kazlauskas.
„Pasirinkau šias studijas, nes jau aštuntą sezoną dirbu AB „Panevėžio keliai“, turiu jau nemažai darbo patirties ir noriu plėsti savo žinias šioje srityje, – sakė kolegijos pirmakursis ir bendrovės „Panevėžio keliai“ kelių tiesimo mašinų padalinio frezos mašinisto padėjėjas Vaidas Pribušauskas. – baigęs studijas norėčiau dirbti prie kelių tiesimo mechanizmų.“
„Pirmoji sesija dar nesibaigė, dar laukia daug namų darbų ir egzaminai. Šiaip paskaitos patiko, nors jų turėjau tik tris, nemažai studijų dalykų užskaitė, kadangi jau esu baigęs Edukologijos universitetą. Praktikoje nedalyvavau, nes nereikėjo, kadangi ilgai dirbu bendrovėje. Tik praktikos ataskaitą rengiu“, – pasakojo V. Pribušauskas.
Vaikiną kiti pirmakursiai sutiko pažintinės praktikos metu Panevėžio aplinkkelyje, kur Vaidas dirbo prie susidėvėjusį asfalto sluoksnį frezuojančio mechanizmo.

Aplankė gamybinę bazę ir objektus
AB „Panevėžio keliai“ Panevėžio asfaltbetonio gamybinę bazę studentams pristatė gamybinės bazės vadovas Donatas Deksnys. Pažintinės praktikos metu studentai apžiūrėjo bendrovės gaminamų statybinių medžiagų mažmeninės prekybos vietą, susipažino su skaldos perdirbimo įranga bei technologijomis, medžiagų sandėliavimo ypatumais, asfalto mišinių gamybos įranga, bitumo ūkiu, gelžbetonio gamybos cecho darbu.
AB „Panevėžio keliai“ Teisės ir personalo tarnybos vadovė Vaida Jėčienė pristatė galimus studijų finansavimo būdus. Bendrovės atstovė ryšiams su visuomene Rasa Čepienė papasakojo apie kompaniją, jos darbo principus ir tikslus.
Pirmakursiai aplankė objektą – dobilo formos Šilagalio dviejų lygių sankryžą, kur vykdomas projektas „Šilagalio viaduko valstybinės reikšmės magistralinio kelio A8 Panevėžys–Aristava–Sitkūnai 7,508 km kapitalinis remontas“. Objektą pristatė AB „Panevėžio keliai“ darbų vadovas Laurynas Vilėniškis.
Taip pat aplankyti objektai Panevėžio aplinkkelyje, kur atliekami projekto „Valstybinės reikšmės magistralinio kelio A17 Panevėžio aplinkkelio, sutampančio su tarptautinės magistralės „Via Baltica“ trasa, rekonstrukcijos pirmasis etapas“ darbai. Objektą pristatė AB „Panevėžio keliai“ Panevėžio filialo direktoriaus pavaduotojas statybai Saulius Stravinskas ir AB „Panevėžio keliai“ vyresnysis darbų vadovas Kęstutis Bajarūnas.
Būsimieji kelininkai taip pat apžiūrėjo 2017 metais „Via Baltica“ trasoje baigtą statyti „turbo“ žiedinę sankryžą. Didesnio pralaidumo žiedinė sankryža pastatyta rekonstruojant trišalę aplinkkelio A17 sankirtą su magistraliniu keliu A10 Panevėžys–Pasvalys–Ryga.

Laikraštis „Kelio žmonės“ Nr. 32
Prikabinti failai
Pazintine praktika, antra diena.jpg
Studjų programos „Kelių inžinerija“ pirmakursiai aplankė objektą – dobilo formos Šilagalio dviejų lygių sankryžą, kur vykdomas kapitalinis remontas. Nuotraukoje iš kairės: AB „Panevėžio keliai“ atstovė ryšiams su visuomene Rasa Čepienė, Paulius Valotka, Aurimas Salominas, Domas Irtmonas „Panevėžio kelių“ darbų vadovas Laurynas Vilėniškis, Mažvydas Jėčius, „Panevėžio kelių“ teisės ir personalo tarnybos vadovė Vaida Jėčienė, Robertas Kazlauskas, Tomas Kazokaitis, Aidas Aukštuolis, Mindaugas Rajeckis,Vitas Guziejus, Tautvydas Baltušis, Aurimas Matiukas, Panevėžio kolegijos technologijos mokslų fakulteto bendrosios inžinerijos ir statybos inžinerijos studijų krypčių programos komiteto pirmininkė Jovita Kaupienė, Algima Sabeckienė, Simona Kielaitė, Arnas Zakarauskas, Alma Jakavičiūtė-Janulė, Jonas Vaitkevičius, Karina Maldarytė, „Panevėžio kelių“ Panevėžio filialo direktoriaus pavaduotojas statybai Saulius Stravinskas, Tomas Mišys, Panevėžio kolegijos technologijos mokslų fakulteto praktinio mokymo vadovas Juozas Bečelis.
Pazintine praktika, antra diena.jpg (68.43 KiB) Peržiūrėta 246 kartus(ų)
Pazintine praktika 1diena.jpg
Pažintinės praktikos metu studentai apžiūrėjo susipažino su skaldos perdirbimo įranga bei technologijomis, medžiagų sandėliavimo ypatumais, asfalto mišinių gamybos įranga. Nuotraukoje penktas iš kairės – AB „Panevėžio keliai“ Panevėžio gamybinę bazę studentams pristatęs bazės vadovas Donatas Deksnys.
Pazintine praktika 1diena.jpg (49.77 KiB) Peržiūrėta 246 kartus(ų)
Kelio žmonės
Site Admin
 
Pranešimai: 1406
Užsiregistravo: Pir Lap 19, 2012 5:59 pm

Grįžti į Panevėžio kolegija

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron