"Air Lituanica" startuos skrydžiu į Briuselį, 2013-05-15

Faktai iš viso pasaulio apie kelius, tiltus ir geležinkelius

"Air Lituanica" startuos skrydžiu į Briuselį, 2013-05-15

Standartinė Kelio žmonės » Sek Geg 19, 2013 11:55 am

"Air Lituanica" startuos skrydžiu į Briuselį, šiemet planuoja 40 mln. litų pajamų

2013 m. gegužės 15 d. (BNS)

Vilniaus savivaldybės ir privačių investuotojų valdoma skrydžių bendrovė "Air Lituanica" veiklą planuoja pradėti birželio pabaigoje skrydžiu į Briuselį ir iki šių metų pabaigos tikisi gauti 40 mln. litų pajamų.

"Air Lituanica" direktorius Erikus Zubrus trečiadienį spaudos konferencijoje sakė, jog "lūžio taškas", - kai bendrovė pradės dirbti pelningai, planuojamas 2015 metais.

"Šiai dienai "Air Lituanica" yra pateikusi visus reikalingus dokumentus oro vėžėjo pažymėjimui gauti, taip pat ir komercinei licencijai. Gegužės 22-23 dienomis yra numatytas Civilinės aviacijos administracijos auditas, kurios tikslas yra patikrinti, ar "Air Lituanica" atitinka visus Europos Sąjungos keliamus aviacijos saugumo reikalavimus", - sakė E.Zubrus.

"Jeigu to audito metu nebus pastabų, iškart po jo mes turėtume turėti oro vėžėjo pažymėjimą", - pridūrė "Air Lituanica" vadovas.

Pasak E.Zubraus, pagal verslo planą šiemet nuo veiklos pradžios numatoma gauti 40 mln. litų pajamų.

"Nuo veiklos pradžios - birželio pabaigos - liepos pradžios - per pirmąjį veiklos pusmetį planuojamos turėtų siekti 40 mln. litų", -sakė E.Zubrus.

Jis BNS sakė, jog pelningumas aviacijos srityje yra nedidelis, o "Air Lituanica" verslo plane numatyta, kad jis po 2015 metų sieks 1-3 proc. nuo apyvartos.

"Tam momentui oro bendrovės pajamos turėtų siekti daugiau kaip 250 mln. litų. Tos investicijos, oro bendrovei tapus pelningai, gali būti grąžintos ir per santykinai trumpą laiką - ir per vienerius pelningus metus", - BNS sakė E.Zubrus.

"Air Lituanica" komercijos direktorius Simonas Bartkus spaudos konferencijoje sakė, jog "Air Lituanica" šiemet planuoja skraidinti 6 tiesioginėmis kryptimis. Anot jo, šiemet nuo veiklos pradžios tikimasi aptarnauti apie 70 tūkst. keleivių.

Pasak jo, į Briuselį skrydžiai prasidės birželio 30 dieną, nuo liepos 8 dienos - į Amsterdamą, vėliau - į Berlyną, Prahą, Miuncheną ir Maskvą.

"Prieš Lietuvos pirmininkavimą Europos Tarybai, suteiksime galimybę atskristi iš Briuselio į Vilnių", - sakė S.Bartkus. Anot jo, bilietų prekyba prasidės birželio pradžioje. Pasak jo, bilietas į vieną pusę su visais mokesčiais turėtų kainuoti nuo 299 litų.

Keleivius bendrovė skraidins orlaiviais "Embraer 170" ir "Embraer 175" - atitinkamai 76 ir 86 vietų. Vieną orlaivį bendrovė ketina nuomotis iš gamintojo "Embraer" įmonės, kitą - iš oro bendrovės "Estonian Air". Abu lėktuvai Vilniaus oro uostą turėtų pasiekti birželio pabaigoje.

Šiuo metu "Air Lituanica" dirba 27 žmonės, o iki skrydžių pradžios darbuotojų padaugės iki 70.

83 proc. "Air Lituanica" akcijų per įmonę "Start Vilnius" valdo Vilniaus miesto savivaldybė, 17 proc - įmonė "Air Lituanica Club", kuri vienija privačius investuotojus.

Pasak E.Zubraus, pirminės investicijos į"Air Lituanica" sieks 10 mln. litų - iš jų 2,5 mln. litų investicijų tikimasi pritraukti iš privačių investuotojų, likusią sumą investuoja "Start Vilnius. Per trejus metus į bendrovę reikės investuoti iki 20 mln. litų.

2015 metais "Air Lituanica" planuoja turėti 5 orlaivius ir skraidinti 13-16 maršrutų.
Kelio žmonės
Site Admin
 
Pranešimai: 1552
Užsiregistravo: Pir Lap 19, 2012 5:59 pm

Re: "Air Lituanica" startuos skrydžiu į Briuselį, 2013-05-15

Standartinė VaidaRose » Ant Lap 29, 2016 6:21 pm

Ir ko lįsti savivaldybės įmonei į tokią konkurencingą nišą? Štai pažiūrėkim kokios skrydžių į Briuselį kainos.
Ogi už 14€ galima nuskristi į vieną pusę!
Tai gerai, kad Šimašius pirmu darbu ir uždarė tą pinigų deginimo įstaigą.
VaidaRose
 
Pranešimai: 1
Užsiregistravo: Ant Lap 29, 2016 5:54 pm


Grįžti į Įdomybės

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

cron