Tautvilis Uža laisvalaikį skiria fotografijai, 2008-11-03

Turi hobi, kuris galėtu sudominti ir kitus? Nesivaržyk, pasidalink juo

Tautvilis Uža laisvalaikį skiria fotografijai, 2008-11-03

Standartinė Kelio žmonės » Ant Sau 29, 2013 1:11 pm

Tautvilis Uža laisvalaikį skiria fotografijai

Anicetas PRANSKŪNAS

AB „Panevėžio keliai“ mechanizacijos skyriaus darbuotojas Tautvilis Uža savo gimtinę - Viešintų kraštą (Anykščių rajonas) - įamžino knygoje „Viešintiškių pražydinta žemė“. 600 egzempliorių tiražu išleistame leidinyje - šimtai nuotraukų, atspindinčių gražiausius Tautvilio Užos žemiečių sodybų kampelius. Autorius itin dosnių rėmėjų neturėjo, tad knygai išleisti panaudojo gautą kompensaciją už tėvelių žemę Laičių kaime. Ši knyga pirmą kartą buvo pristatyta rugsėjo 28 d. miestelyje vykusių Šv. Mykolo atlaidų metu.
„Sugaišau tam darbui dvi vasaras. Pirmojoje knygos dalyje įamžintos 65-ios Viešintų miestelio gyventojų sodybos, o antrojoje – 30-ies iš Viešintų kilusių žmonių, dabar gyvenančių kitur tarp išradingai puoselėjamų margaspalviais gėlynais išdabintų, namų aplinkos“, - pasakojo knygos sudarytojas ir fotografas.
Aplinkos puoselėjimo tradicijos Viešintų krašte, pasak T.Užos, formavosi dešimtmečiais, jau nuo jo tėvelių laikų. Viešintose labai stipri kaimo bendruomenė, aktyvi seniūnė, nuolat rengiami gražiausių sodybų konkursai. Tai skatina gyventojus pasitempti, tvarkyti aplinką, kaimynai net lenktyniauja vieni su kitais.
Pats Tautvilis gyvena Panevėžyje, Naujamiesčio gatvėje. Tėvų įkvėptas noras pražydinti žemę puoselėjamas ir toliau, todėl namo aplinką prižiūrėti ir gražinti padeda duktė Aušra.
„Žinoma, po visą Lietuvą yra daug daugiau išsibarsčiusių viešintiškių, kurių sodybos tikriausiai labai gražios. Man pavyko nufotografuoti tik tas, kurias žinojau, arba kas nors rekomendavo Panevėžio, Kupiškio, Anykščių rajonuose“, - kalbėjo knygos autorius.
Keturioliktus metus AB „Panevėžio keliai“ dirbantis 62 metų Tautvilis Uža sakėsi fotografija susidomėjęs dar moksleiviškame amžiuje. Brolis Vidmantas turėjo fotoaparatą „Smiena“, jis ir įkvėpė Tautvilį fotografijai.
„Ši aistra buvo tokia didelė, kad besimokydamas Hidromelioracijos technikume iš gaunamos stipendijos susitaupiau ir nusipirkau aparatą „Zorkij“. Taip visą gyvenimą ir fotografuoju. Miestelio renginius, artimųjų, draugų, šeimos šventes. Išbandžiau fotoaparatus „Kijev“, „Zenit“ ir ilgai su jais dirbau. Specialiai šiai knygai parengti įsigijau šiuolaikišką skaitmeninį fotoaparatą „Sony“, - pasakojo knygos autorius.
Jo nuomone, negabių žmonių nėra, kiekvienas turi kokių nors talentų. Jis pats save išreiškia fotografuodamas, rašydamas. T.Užos parengtus straipsnelius publikuoja „Valstiečių laikraštis“.
Kūrėjas pasidžiaugė, kad įpusėta ir antroji knyga. Tai viešintiškių prisiminimai, apimantys laikotarpį nuo pokario metų iki šių dienų. Tarp keleto šio leidinio autorių - ir Tautvilis Uža.
Prikabinti failai
Tautvilis Uža.jpg
Tautvilis Uža.jpg (62.67 KiB) Peržiūrėta 2186 kartus(ų)
Kelio žmonės
Site Admin
 
Pranešimai: 1406
Užsiregistravo: Pir Lap 19, 2012 5:59 pm

Grįžti į Kelio žmonių pomėgiai ir laisvalaikis

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių

cron