„Panevėžio keliams" – apdovanojimas už BIM panaudojimą

Informacija apie išmaniųjų statybos įrankių panaudojimą, technologines naujoves, jų pritaikomumą, ekploatacijos praktiką

„Panevėžio keliams" – apdovanojimas už BIM panaudojimą

Standartinė Kelio žmonės » Šeš Bal 30, 2016 4:55 pm

„Panevėžio kelių“ bendrovei – apdovanojimas už BIM panaudojimą susisiekimo infrastruktūroje

2016 04 29

Penktadienį 15 val. LITEXPO parodų rūmuose, parodos „Resta“ metu, konferencijoje „Skaitmeninė statyba 2016. Vilnius“ bendrovės „Panevėžio keliai“ atstovams įteiktas konkurso „Lietuvos BIM projektai 2016“ apdovanojimas.

AB „Panevėžio keliai“ nominuoti kategorijoje „BIM infrastruktūroje (susisiekimo infrastruktūra)“.

Bendrovė konkursui teikė paraišką „Statinio informacinio modeliavimo ir automatinių mechanizmų valdymo sistemų panaudojimas kelio Nr. 115 Ukmergė–Molėtai ruožų rekonstrukcijai“.


AB „Panevėžio keliai“ pristatė pagal sutartį su Lietuvos automobilių kelių direkcija prie LR susisiekimo ministerijos vykdytus darbus valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 115 Ukmergė–Molėtai ruožuose nuo 2,43 iki 12,85 km ir nuo 12,85 iki 19,10 km. Projekto vadovas – Zenonas Poznanskis.

Vadovaujantis užsakovo pateiktu projektu, AB „Panevėžio keliai“ objekte kelyje Nr. 115 Ukmergė–Molėtai, prieš pradėdami rangos darbus, atliko topografinius tyrinėjimus. Pagal perduotą geodezinį pagrindą buvo paruoštas darbo reperių tinklas. Aukštam geodezinių matavimų tikslumui užtikrinti viso objekto ribose įrengta referencinė GNSS bazė. Tyrinėjimų pagrindu buvo sukurtas esamas vietovės skaitmeninis paviršius.

Statinio informacinio modeliavimo (BIM) taikymas buvo pradėtas rengiant technologinį statinio projektą, kaip jo dalį paruošiant skaitmeninį statinio modelį. Atlikus kelio koridoriaus modeliavimą, jo pagrindu buvo paruošti skaitmeniniai kiekvieno konstrukcinio sluoksnio paviršiai. Parengti skaitmeniniai paviršiai ir ašys buvo panaudoti automatinėse valdymo sistemose (AVS), įdiegtose į kelio statybos mašinas.

Panaudoti šiuolaikišti skaitmeninio statinio modelio rengino ir jo integravimo į veikiančias AVS įrankiai leido per itin trumpą laiką atlikti didelės apimties projekto darbus, tai padaryti labai tiksliai, optimaliai naudojant resursus ir pateikiant užsakovui reikalaujamos kokybės produktą.
Šiame konkurse taip pat buvo apdovanota ir AB „Panevėžio keliai“ grupės įmonė Panevėžio statybos trestas už Jungtinio gyvybės mokslų centro Vilniuje projektą.

VšĮ „Skaitmeninė statyba“ kartu su Lietuvos statybininkų asociacija ir žurnalu „Statyba ir architektūra“ konkursą „Lietuvos BIM projektai 2016“ organizavo pirmą kartą. Konkursas skirtas išrinkti geriausią Lietuvos įmonių praktiką naudojant statinio informacinio modeliavimo (BIM) technologijas ir metodologiją.
Prikabinti failai
apdovanojimai 03.jpg
apdovanojimai 03.jpg (38.85 KiB) Peržiūrėta 913 kartus(ų)
apdovanpjimai 02.jpg
apdovanpjimai 02.jpg (38.97 KiB) Peržiūrėta 913 kartus(ų)
apdovanojimu akimirka 01.jpg
apdovanojimu akimirka 01.jpg (43.51 KiB) Peržiūrėta 913 kartus(ų)
Kelio žmonės
Site Admin
 
Pranešimai: 1406
Užsiregistravo: Pir Lap 19, 2012 5:59 pm

Grįžti į Išmanioji statyba

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių

cron